Wybory w regionie - kto burmistrzem?

Wybory w regionie - kto burmistrzem?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W regionie w Kozienicach  burmistrza wybrano w pierwszej turze - wygrał Tomasz Śmietanka (KW Samorządowe Forum Ziemi Kozienickiej), burmistrz Kozienic od czterech kadencji. Ponownie zaufało mu z poparciem blisko 61,31 procent głosujących. 

W głosowaniu na burmistrza Gminy i Miasta Grójec zwyciężył Jacek Stolarski (KWW Rozwój i Gospodarność) zdobywając 5 tys. 747 głosów (60,59 proc.). Pokonał on Artura Banasiewicza (KWW Aktywni dla Gminy), który uzyskał poparcie 27,45 proc. (2604 głosy), Teresę Bednarską - KW PiS (815 głosów) i Zdzisława Raczyńskiego - KWW Prawy Grójec (319 głosów).

W Nowym Mieście nad Pilicą Mariusz Dziuba z KW PiS wygrał z dotychczasowym burmistrzem Barbarą Gąsiorowską z KW PSL.

W Wyśmierzycach
w pierwszej turze wygrał dotychczasowy burmistrz Marek Bielewski z KWW Wspólnota Gminy Wyśmierzyce. Otrzymał 809 głosów.

W Iłży  burmistrzem dalej będzie Andrzej Moskwa (KW PSL), który uzyskał ponad 51 proc. głosów.

Mirosław Siurnik z Forum Samorządowego Pilica i Adam Bolek z Komitetu Wyborczego Nasza Mała Ojczyzna to kandydaci do drugiej tury w Białobrzegach.

W Warce również druga tura. Powalczą dotychczasowy burmistrz Dariusz Gizka z KWW Wspólnie dla Miasta i Radosław Kreczmański z KWW Mądre Decyzje - Skuteczny Samorząd.

W Skaryszewie o fotel burmistrza powalczą Ireneusz Komięga z KWW Ireneusza Kumięgi ( w pierwszej turze otrzymał 2 tys. 731 głosów) z  Dariuszem Piątkiem z KW PSL (2 tys.791 głosów). Dodajmy, że w pierwszej turze Tomasz Madej z KW PiS otrzymał 849 głosów.

W Przysusze burmistrza wyłoni druga tura w której wystartują Tadeusz Tomasik (KWW Porozumienie Samorządowe) i Leopold Jacenty Modrzecki (KW PiS).

W Lipsku o fotel włodarza miasta powalczą Jacek Wielorański (KWW Niezależni Razem) i Jerzy Pasek (KWW Aktywny Samorząd).

Zwoleń wybierze burmistrza między Bogusławą Jaworską (KW PSL) a Janem Pęksykiem (KW PiS).

Dogrywka odbędzie się również w Szydłowcu – rozegra się między Andrzejem Jarzyńskim (KW Wspólnoa Ziemi Szydłowieckiej), a Arturem Ludewem (KWW Porozumienie Gospodarcze).

O niespodziance można mówić w mieście Pionki. W drugiej turze o fotel burmistrza zawalczy Romuald Zawodnik - KWW Romualda Zawodnika Wspólne Pionki (1724 głosy w pierwszej turze) z Markiem Janeczkiem - KWW Marka Janeczka Zgoda Buduje (1551 głosów), który dotąd sprawował ten urząd.


RED, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy