Witkowski i Bernat: idźcie na wybory!

Witkowski i Bernat: idźcie na wybory!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Przypomnijmy, że Radosław Witkowski zdobył 21 tys. 87 głosów (29,54 proc.) i powalczy w drugiej turze z Andrzejem Kosztowniakiem, a Wojciech Bernat z 7 tys. 539 głosami (10,56 proc.) zajął w pierwszej turze trzecie miejsce. Czy teraz Wojciech Bernat poprze Radosława Witkowskiego i poprosi swoich wyborców o przerzucenie głosów na dawnego rywala? Na to pytanie nie chciał odpowiedzieć.

- Może ogłoszę to w przyszłym tygodniu. Ja będę głosował zgodnie z własnym sumieniem - stwierdził.

Proszony o komentarz do faktu, że radomski PiS i SLD chcą wspólnie ponownego przeliczenia głosów po wyborach (pisaliśmy o tym TUTAJ), Wojciech Bernat odpowiedział:

- SLD mnie wspierało w wyborach, ale nie jestem członkiem SLD. Jak się Sojusz zachowa, w jakie koalicje będzie wchodzić - nie wiem.

- W 2001 roku był taki przypadek w kraju, że o wyborze na posła i wygranej z kontrkandydatem zdecydował jeden głos. Nikt wtedy nie przeliczał ponownie głosów. Jeśli ktoś ma wątpliwości, niech zwraca się do sądu. Widzę, że dziwna koalicja Jarosława Kaczyńskiego i Leszka Millera przenosi się na Radom - zauważył z kolei Radosław Witkowski i przy okazji zapewnił, że jest gotów do debaty z Andrzejem Kosztowniakiem, najlepiej w jednej z radomskich redakcji, przy udziale radomskich dziennikarzy. Przypomnijmy, że 20 listopada prezydent Radomia stwierdził, że debata powinna odbyć się w "neutralnym miejscu" i prowadzona przez osoby z zewnątrz.

- Spotkaliśmy się z panem Bernatem, ponieważ nasze programy rozwoju gospodarczego Radomia są zbieżne. Obaj zwracamy uwagę przede wszystkim na rozszerzanie rynku, tworzenie nowych miejsc pracy. Chcę teraz realizować najlepsze programy dla Radomia - powiedział Radosław Witkowski. - Dlatego apeluję do radomian, by poszli na wybory 30 listopada. Niech zdecydują, czy chcą zmian na lepsze, czy utwierdzania PiS-owskiego bastionu.

RED

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy