Powstanie Rada Mędrców RSO?

Powstanie Rada Mędrców RSO?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Chcieliśmy przy Radomskim Samorządzie Obywatelskim zorganizować Radę Mędrców – poinformował dziennikarzy podczas czwartkowej (2 października) Jarosław Kowalik z RSO. - Rozmawialiśmy już m.in. z Wojciechem Stanem, Tadeuszem Derlatką, panią architekt Elżbietą Maj... To ludzie znani w Radomiu, z ogromnym dorobkiem. Chcieliśmy wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie dla dobra miasta.

Rada Mędrców miałaby powstać po wyborach samorządowych.

Przedstawiciele RSO zdradzili także, że dla tych radomian, którzy nie chcą głosować na partie polityczne, próbowali stworzyć alternatywę – połączyć pod szyldem RSO niepartyjne komitety: W trosce o Radom, Stowarzyszenie Rozwoju Regionu Radomskiego, Wolny Radom, Wybieram Radom.

– Na początku projekty został bardzo entuzjastycznie przez te komitety przyjęty, ale potem ten entuzjazm osłabł. Może zadecydowały tu osobiste ambicje – przyznał Jarosław Kowalik. – Do konsolidacji więc nie doszło i nie wiadomo, czy dojdzie.

Po czym – dość nieoczekiwanie – stwierdził, że już w poniedziałek powie, z kim RSO pójdzie do wyborów, a także przedstawi kandydata Samorządu na prezydenta Radomia.

Jarosław Kowalik zaapelował także do radomian: - Jeśli nie chcecie oddawać głosu na partie polityczne, to i tak weźcie udział w wyborach. Chodzi o to, by w ogóle oddać głos.


nika "7Dni", fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy