"Czas na kobiety z PO!"

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Anna Maria Białkowska startuje w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego. W ciągu najbliższych lat będzie chciała skupić się na rozwoju i promocji szkolnictwa zawodowego.

- Przyszłość należy właśnie do takich placówek, które swoim absolwentom zagwarantują konkretny zawód. Oczywiście trzeba będzie postawić na lepszą współpracę pomiędzy szkołami a pracodawcami. To oni najlepiej wiedzą, jakich ludzi potrzebują. Sukces w tej dziedzinie uda nam się osiągnąć dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014 - 2020 - stwierdziła Anna Maria Białkowska.

- Ja z kolei w radzie miejskiej będę działała na rzecz ograniczenia w mieście bezrobocia. Ten problem dotyka nas od wielu lat. Jednym ze sposobów jego rozwiązania będzie postawienie na doradztwo zawodowe w szkołach. Oprócz tego należy stworzyć Radomską Strefę Gospodarczą oraz dalej wspierać Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Trzeba przy tym pamiętać o przygotowywaniu nowych terenów pod inwestycje - powiedziała Katarzyna Pastuszka - Chrobotowicz.

Marta Michalska - Wilk jako radna będzie natomiast zajmowała się kwestią związaną z pomocą dla kobiet, które po urodzeniu dziecka nie mogą wrócić do pracy.

- Niestety, ale wiele matek ma kłopoty na rynku pracy. Przedsiębiorcy nie chcą ich zatrudniać, bo obawiają się, że pracownice często będą na zwolnieniach lekarskich. Tę złą tendencję trzeba zmienić - dodała Michalska - Wilk.

Dodajmy, że Wioletta Kotkowska po dostaniu się do rady miejskiej będzie zajmowała się problemami osób niepełnosprawnych, natomiast Honorata Wietraszuk wprowadzi w Radomiu miejską kartę seniora. Grażyna Penza skupi się natomiast na oddłużeniu miejskiego szpitala.

- Pokazujemy, że jako kandydatki mamy pomysł na Radom i Mazowsze. Wiemy, jak rozwiązać najważniejsze problemy. Nadszedł czas na kobiety z PO! - zakończyła Anna Maria Białkowska.

MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy