Armand Ryfiński porzucił Twój Ruch

Armand Ryfiński porzucił Twój Ruch
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Armand Ryfiński – nadal radomski poseł odszedł w piątek, 26 września z Twojego Ruchu. Najpierw tłumaczył, że to dlatego, że chce być samorządowcem - apolitycznym, a już dzień później chce zakładać nową partię.

Armand Ryfiński – ekonomista i przedsiębiorca z Warszawy, przypomnijmy, startował do sejmu w 2011 roku z pierwszego miejsca na liście Ruchu Palikota (który potem przekształcił się w Twój Ruch) w okręgu radomskim. Zdobył 7,8 tys. głosów i zainstalował się na Wiejskiej. Słynny z powodu zapowiedzi wybudowania w Radomiu toru Formuły 1.

W maju tego roku próbował dostać się do Parlamentu Europejskiego, ale przekonał do siebie zaledwie 1053 wyborców. Postanowił więc spróbować swoich sił w wyborach samorządowych. Postanowił zostać... prezydentem Częstochowy; kandyduje z komitetu Wolne Miasto Częstochowa. Mieszkańcy zapewne pamiętają, jak nazwał Jasnogórski Obraz bohomazem...

W ubiegły piątek Ryfiński opuścił – wraz z kilkunastoma kolegami - klub parlamentarny Twojego Ruchu. Jak tłumaczył, „najważniejsze są dla niego ideały i wybory samorządowe”, a program Wolnego Miasta Częstochowy zakłada odpolitycznienie samorządu.

Już we wtorek jednak zmienił zdanie – w Polsat News zapowiedział powołanie przez uciekinierów z TR nowej partii. Ma być liberalna „pod względem gospodarczym i światopoglądowym”.

nika "7Dni", fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy