283 komitety wyborcze w regionie!

283 komitety wyborcze w regionie!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Z nazw komitetów wynika, że kandydaci walczyć będą o gminy i powiaty „nowoczesne”, „praworządne”, „przyjazne”, „skuteczne”, „gospodarne”, ale także „niezależne”. Kandydaci są też przekonani, że razem można więcej – jest więc KWW Razem budujemy, KWW Pokolenia Razem, KWW „Razem do celu” czy KWW Zgoda Buduje. W Mirowie powstał komitet o wdzięcznej nazwie DZIDEK, czyli Demokratyczne Zarządzenie i Deliberacja Ekonomicznych Korzyści, w Magnuszewie natomiast połączyły się Aktywne Kobiety. W Chynowie wyborcy są „Przyjaźni”, a w Głowaczowie mogą zagłosować na „Antybojara”. W Kowali jest KWW Lojalny i Sumienny, a w Zakrzewie – Postawmy na Szczerość.

Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć najsłynniejszy chyba w Polsce hodowca papryki – Stanisław Kowalczyk. Z list KWW „Jak żyć?” ubiegać się będzie o fotel wójta Przytyka i mandat radnego powiatowego.

W Radomiu – poza „partyjnymi” – są też lokalne komitety. Taki właśnie zarejestrowała Marzena Wróbel z Radomianami Razem oraz stowarzyszenie Wolny Radom. Chęć zdobycia mandatów zadeklarował ponadto Radomski Samorząd Obywatelski Jarosława Kowalika. Mamy również KW Wybieram Radom i KWW „W trosce o Radom”.

Teraz komitety muszą zdobyć dla swoich kandydatów poparcie wyborców. W przypadku list do sejmików trzeba dołączyć podpisy co najmniej 300 osób, co najmniej 200 powinno poprzeć listy do rad powiatów, 150 - do rady miasta Radomia, a 25- do rad gmin.

Na kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów PKW czeka do północy 17 października, kandydatów na radnych zaś komitety mogą zgłaszać do 7 października.


nika "7Dni"

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy