Trzy plany - Z kraju i ze świata - Co za dzień
baner

Trzy plany


Jacek Rostowski, w wypowiedzi dla mediów powiedział, że Ministerstwo Finansów przygotowuje trzy typy budżetu, które w swoim założeniu mają wzrost PKB o 3,2proc., 2,5proc., i spadek PKB o 1proc. Jacek Rostowski oznajmił, że Polskę czeka umiarkowane albo średnie spowolnienie, bądź recesja. Politycy w kilku krajach strefy euro, nie są w stanie zapanować nad sytuacją polityczną. Politycy krajów strefy euro, ogólnie mają poważny problem z należytym stopniem współpracy. To wszystko jest powodem, że strefa euro w Europie Zachodniej, już odnotowuje znaczące spowolnienie gospodarcze- oznajmił w czwartek rano Rostowski.

Nie zapominajmy, że Polska nie jest zieloną wyspą, co prawda na razie bronimy się dobrze, ale wszystko co się dzieje w innych państwach, nie pozostaje bez konsekwencji dla naszego kraju. Spowolnienie jakiegokolwiek kraju do którego eksportujemy nasze towary, natychmiast odbije się na naszym wzroście gospodarczym. Gdy dookoła Polski, dzieje się tyle niedobrego nie można już zakładać nad wyraz pozytywnych scenariuszy, bo wtedy ich zderzenie z rzeczywistością może być naprawdę bolesne dla polskiej gospodarki.

baner

tomwoz


baner
baner
Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x