Nowicka wygrała z Kępą - Z kraju i ze świata - Co za dzień
baner

Nowicka wygrała z Kępą


źródło: Sejm RP

Wanda Nowicka(Ruch Palikota) objęła stanowisko wicemarszałka Sejmu VII kadencji. Podczas pierwszego głosowania posłanka nie otrzymała wymaganej liczby głosów. Dlatego jej kandydatura była poddawana głosowaniu dwukrotnie.

O poparcie Wandy Nowickiej apelował szef klubu Ruch Palikota mówiąc, że ,,ze względu na starą tradycję parlamentu, że kluby mają autonomię we wskazywaniu kandydatów, a inni tę autonomię szanują''. Natomiast na stanowisko wiece marszałka Sejmu, Beatę Kępę rekomendowała Marzena Wróbel(Solidarna Polska), która słowami ,,opowiadając się za wartościami chrześcijańskimi, szacunkiem do historii, kultury i tradycji naszego narodu'' wyraźnie chciała stworzyć przeciw wagę do kandydatury Nowickiej.

W drugim głosowaniu, to jednak posłanka Ruchu Palikota którą poparło 243 posłów a nie Beata Kępa(Solidarna Polska), która uzyskała 157 głosów, wygrała i została wicemarszałkiem Sejmu. Po wygranym głosowaniu posłanka powiedziała, że „zwyciężyła demokracja nad ideologią i zacietrzewieniem. Jestem zadowolona zwycięstwem demokracji i parlamentaryzmu, tradycyjne wartości i obowiązujące w tym Sejmie, nad ideologią i zacietrzewieniem, akcentowała.

Beata Kępa w swoim komentarzu jaki miał miejsce w Kontrwywiadzie RMF FM stwierdziła, że „nasza kandydatura miała zadanie zastopować marsz ideowy Janusza Palikota, w jego ataku na podstawowy system wartości, jaki jest w naszym kraju” Dalej w swojej wypowiedzi mówi, to PO zgodziło się pójść w objęci Palikota, w ten sojusz. Nerwowość Donalda Tuska, który łamał kręgosłupy ideowe, że macie głosować i koniec.

Ł.G

baner

tomwoz


baner
baner
Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x