Cameron na dywaniku - Z kraju i ze świata - Co za dzień

Cameron na dywaniku


Cameron pojawił się przed Izbę Gmin przed którą tłumaczył się ze swoich decyzji jakie przedstawił podczas szczytu w Brukseli. ,,Jesteśmy w Unii i chcemy w niej pozostać”- stwierdził.


foto:KPRM
Jechałem do Brukseli z myślą osiągniecia porozumienia tak się jednak nie stało pomimo tego, że to o co prosiłem i mieniu naszego kraju było rozsądne i istotne- powiedział premier WB.
Dalej w swojej wypowiedzi David Cameron przekonywał do swoich racji twierdząc, że można być pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej wyrażając czasami swoje odmienne zdanie od całej reszty.
baner

Weto Camerona na pewno przyczyni się do tego, że Wielka Brytania zostanie odsunięta na dalszy tor. Decyzja premiera Wielkiej Brytanii wywołał również spór w koalicji rządzącej z liberałami którzy nie podzielają zdania Camerona odnośnie problemów wewnątrz unii.

Cameron w swoim usprawiedliwieniu jasno podkreślał, że wyruszył na spotkanie w ramach szczytu z chęcią porozumienia na płaszczyźnie wszystkich 27 państw Unii Europejskiej. Nie było według niego możliwe opracowanie ,,traktatu z odpowiednimi zabezpieczeniami” więc logiczne było jego zdaniem nie podejmowanie żadnych działań zmierzających w budowie nowego traktatu.

Premier WB podkreślał, że "żywotnym interesem narodowym" Brytyjskiego jest pozostanie w UE.  Nasze członkostwo w ramach UE przyczynia się do silniejszego głosu w skali globalnej- stwierdził. Problemem nie jest Unia lecz zasady gry które nie są równe dla wszystkich państw- dodał.

Ł.G


baner
baner
Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x