Przestroga Tuska - Z kraju i ze świata - Co za dzień
baner

Przestroga Tuska


Premier Donald Tusk na spotkaniu z szefami państw i rządów z Europejskiej Partii Ludowej, który odbył się tuz przed szczytem UE powiedział, że jeśli się nie przebudzimy to nawet to spotkanie nie przyniesie rozwiązania problemu. Więcej czasu nie dostaniemy- dodał.

foto: www.pis.org.pl
To spotkanie jest ważne, ale nie tak ważne jak porozumienie na które wszyscy tak bardzo czekają Tusk powiedział, że ,,ratujemy nasze pieniądze, nasze narodowe interesy i w zamian za to jesteśmy gotowi narazić na szwank wspólnotę 27 państw.

Premier podkreślał, że same słowa krytyki nie wystarczą ostatnie słowa mówiące głośno o tym, że UE musi przetrwać jako całość nic nie dadzą jeśli za tymi słowami nie będą szły realne działania, które realnie wpłyną na poprawę sytuacji w Europie. Nie można wykluczać żadnego państwa wspólnoty, nie można dzielić Europy na kluby kilku prędkości- dodał.

Szef rządu w swoim przemówieniu nawiązał do niedawnego spotkania Angeli Merkel i Nicolasa Sarkozy- ego w którym nawiązał do biblijnej przypowieści o wierzy Babel: "Chociaż rozumiemy swoje językami, chociaż deklarujemy podobne cele, to coraz trudniej ustalić nam sposób postępowania. Europejczycy oczekują planu działania, a nie na pustych deklaracji o jedności i postępie".

Donald Tusk wyraźnie podkreślał, że Europejczycy oczekują od nas konkretnych działań plan działań dzień po dniu, tydzień po tygodniu, a nie puste deklaracje. Wiem, że są takie osoby które uważają, że aby uratować pieniądze i interesy trzeba narazić wspólnotę, ale ci którzy maja takie zdanie mogą naprawdę doprowadzić do katastrofy całą Wspólnotę Europejską.

Podczas wystąpienia w Marsylii premier powiedział również, że paradoksalnie kryzys finansowy który mamy obecnie może okazać się dla Europy błogosławieństwem, jeżeli tylko będziemy umieli wyciągnąć z tej trudnej lekcji wnioski na pewno Europa z tej trudnej sytuacji wyjdzie jeszcze silniejsza- przekonywał premier.

Źródło: onet.pl

baner

tomwoz


baner
baner
Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x