13 grudnia bez zamieszek? - Z kraju i ze świata - Co za dzień

13 grudnia bez zamieszek?


Mariusz Kamiński w rozmowie z Moniką Olejnik w programie ,,Kropka nad i” w tvn24 powiedział, że demonstracja jest ,,w sprawie zagrożenia pewnych niezwykle ważnych wartości, ważnych dla funkcjonowania społeczeństwa.

 

foto: PiS
Wice szef PiS oznajmił, że to będzie spokojna, mądra, przemyślana manifestacja bardzo dobrze zorganizowana. Nie tak jak 11 listopada, gdzie niestety doszło do poważnych incydentów. Tym razem tak nie będzie - mówił w "Kropce nad i" Mariusz Kamiński. Polityk PiS przekonywał też, że demonstracja 13 grudnia będzie zorganizowana w obronie "podstawowych wartości jakimi są wolność i suwerenność", zagrożone po berlińskim przemówieniu Radosława Sikorskiego.

 

- Mamy dobrze zorganizowaną służbę porządkową, współpracujemy z władzami miasta, z policją. Także nie obawiam się żadnych incydentów, a jeżeli ktokolwiek usiłowałby do takowych doprowadzić, to szybko zostanie wyeliminowany przez organizatorów zgromadzenia z manifestacji - zapowiedział Kamiński.

Wiceszef PiS dowodził, że demonstracja zorganizowana jest ,,w sprawie zagrożenia pewnych niezwykle ważnych wartości dla funkcjonowania społeczeństwa". - Tak, jak 13 grudnia była zagrożona wolność i demokracja naszego kraju, i deptana tak w tej chwili, w zupełnie inny sposób, ponownie zagrożone są podstawowe wartości - stwierdził Kamiński.

Zdaniem Mariusza Kamińskiego ogromna część Polskiego narodu czuje się oszukanych, słowami Radosława Sikorskiego w Berlinie, który adresował do Niemiec jako najsilniejszego kraju w całej UE wezwanie o obronę strefy euro. To zdaniem byłego szefa CBA wyraźnie narusz suwerenność naszego kraju.
Źródło: TVN24

 

Ł.G


baner
baner
Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x