Koleje kolei - Z kraju i ze świata - Co za dzień
baner

Koleje kolei


Na konferencji poświęconej zmianom w PKP minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak powiedział, że do 11 grudnia, czyli do dnia w którym zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy, wszelkie procedury zostaną wdrożone tak, aby nie popełniono tych samych błędów jak w zaszłym roku.

-Jeśli zostaną zaniechane jakiekolwiek obowiązki, które doprowadzą do jakichkolwiek opóźnień czy niedogodności ze strony podróżujących, nie zawaham się wyciągnąć z tego tytułu konsekwencji- powiedział Nowak.

Minister wspominał o powstaniu zespołu odpowiedzialnego za zmiany w PKP, który swe prace rozpoczął od zebrania wiadomości w tym także błędów popełnionych w przeszłości zwłaszcza z ubiegłego roku. Jak powiedział minister-,,osobiście badałem satysfakcję pasażerów”, postaram się wykorzystać osobistą, codzienną wiedzę tak, aby było to z korzyścią dla kolei- dodał.

Nowy minister podkreślił, że bardzo mu zależy na zmianie mentalności kolejarzy tak, aby dobro i komfort pasażerów stał się priorytetem. Na pewno zostanie ulepszony proces informacji pasażerów, minister na konferencji przedstawił  m.in. sposób przekazywania nowego rozkładu jazdy.

Sławomir Nowak przyznał otwarcie, że to co zastał to wiele lat zaniedbań. Sprawą pierwszorzędną jest kwestia poprawy dostarczanych usług. To zadania, którymi chciałbym się zająć przez najbliższe cztery lata- powiedział. Zdaję sobie sprawę, że nie zdołam przez te cztery lata naprawić dwudziestu lat zaniedbań, ale zrobię wszystko, aby polskie koleje wróciły na swoje tory- dodał.

Źródło: onet.pl

 

baner

Ł.G


Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x