Trudne przemówienie - Z kraju i ze świata - Co za dzień
baner

Trudne przemówienie


Sarkozy stoi przed trudnym zadaniem. Z jednej strony naciskający przywódcy krajów UE z drugiej zaś wyborcy we Francji.

foto:KPRM
Dzisiejsze przemówienie prezydenta Francji w Tulonie, będzie jednym z ważniejszych, jeśli nie najważniejszych całej prezydencji. Europa od miesięcy nie może sobie poradzić z kryzysem, który niczym rak trawi wspólnotę. Jakich słów użyć, aby obywatele Francji jak i cała Europa uwierzyły, że wyjście z kryzysu jest możliwe? czy prezydent znajdzie złoty środek?

Rosnąca dominacja Angeli Merkel osłabia Sarkozyego, a tym samym Francję. Wiadomo, że Nicolas Sarkozy w Tulonie przedstawi swoje propozycje zmian w traktacie UE. Kanclerz Niemiec ma zrobić dokładnie tak samo w piątek to wyraźnie pokazuje walkę o przywództwo tych państw w Unii Europejskiej.

Sarkozy stoi niewątpliwie przed trudnym zadaniem, jego niedawna deklaracja integracji Unii Europejskiej jest w sprzeczności z interesem Francji, która walczy z niekontrolowana imigracją cudzoziemców. Lewicowe partie zdają się o tym wiedzieć i skrzętnie wykorzystują ten fakt na niekorzyść obecnego prezydenta, oskarżając go o oddanie suwerenności. Francja stoi dodatkowo przed groźbą obniżenia ratingu z obecnego poziomu AAA. To wszystko przyczynia się do większej niepewności w podejmowanych decyzjach władz Francji.

baner

Ł.G


baner
baner
Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x