Kolejne ogniwo - Z kraju i ze świata - Co za dzień

Kolejne ogniwo


Prezydent Bronisław Komorowski podczas otwarcia odcinka autostrady A2 powiedział, że ten moment pokazuje realizację polskich marzeń.

Źródło: Prezydent.pl
Ten obrazek pokazuje, że jesteśmy bliżej Europy- powiedziała prezydent. Jesteśmy bliżej o te ponad sto kilometrów, dzisiaj ta autostrada łączy Polskę z autostradami Europy- dodał. Na pewno każdy z Polaków chciałby, aby te autostrady powstawały w szybszym terminie, aby były jeszcze bezpieczniejsze i tańsze, ale sytuacja w której się znajdujemy nie jest zła-powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski nawiązał do tego, że wiele pokoleń musiało czekać na ten moment i przez cały ten okres podzielać wątpliwości i obawy czy kiedykolwiek dożyjemy tego momentu. Teraz możemy z dumą powiedzieć, że te obawy były niepotrzebne, co prawda wiele lat musieliśmy czekać na taki stan rzeczy, ale było warto- stwierdził prezydent.

W swoim wystąpieniu prezydent nawiązał do wszystkich tych którzy zginęli na drogach- warto pamiętać o tych, którzy z obawą wyjeżdżali na polskie drogi. Na pewno każdy z nas wraca myślami do konkretnych osób i sytuacji-powiedział. Ja chciał bym wrócić pamięcią do Geremka, który zginął blisko od miejsca w którym się teraz znajdujemy- mówił prezydent.

Mam świadomość, że nie wszystko jest zrobione i czeka nas jeszcze długa droga do tego, aby tak się stało. Niemniej musimy pamiętać, że to koleje ogniwo w łańcuch polskich marzeń i celów wyznaczonych przed laty. Ta autostrada najlepiej ilustruje, że nie tylko idą, ale i jadą- powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

baner

tomwoz


baner
baner
Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x