Krzepki ksiądz - Z kraju i ze świata - Co za dzień

Krzepki ksiądz


Ksiądz z Nysy został oskarżony przez tamtejszy sąd o naruszenie nietykalności cielesnej 12-letnich chłopców.

Do całego zdarzenia miało dojść w marcu na lekcji religii w placówce oświatowej mieszczącej się w powiecie nyskim. W akcie oskarżenia możemy przeczytać, że ksiądz uderzył w twarz chłopca, który przeszkadzał na lekcji. Matka ucznia o całym zdarzeniu powiadomiła policję, prokuraturę oraz kuratorium. Po przeprowadzonym śledztwie całą sprawę umorzono, jednak po publikacjach  w prasie na ten temat i informacjach w nich zawartych zdecydowano, że śledztwo należy ponownie wznowić.

Anna Kawecka z prokuratury rejonowej powiedziała, że materiały zebrane w tej sprawie jednoznacznie przemawiają za słusznością w podjęciu decyzji, odnośnie ponownego wznowienia śledztwa. Księdzu przedstawione są dwa zarzuty, jeden to spowodowanie lekkich obrażeń ciała, drugi zaś to naruszenie nietykalności cielesnej małoletniego- powiedziała.

Pracownik biura prasowego diecezji opolskiej Łukasz Woźniak powiedział, że ksiądz nie prowadzi już lekcji religii w szkole. Kiedy diecezja dowiedziała się o całym zajściu, ksiądz został zawieszony w misji kanonicznej, a na jego miejscu pojawił się inny katecheta- dodał.

Opolska kuria wyraziła swoje ubolewanie całym zajściem, jednocześnie będzie czekać na dalszy rozwój wypadków. Kuria czeka na rozstrzygnięcie całej sprawy, dopiero później podejmie odpowiednie decyzje poinformował Woźniak.

Źródło: TVN24

baner

Ł.G


Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x