Kręcina poza PZPN? - Z kraju i ze świata - Co za dzień

Kręcina poza PZPN?


Jutro odbędzie się posiedzenie zarządu PZPN. Czy wynikiem będzie odwołanie sekretarza generalnego PZPN Zdzisława Kręciny?

fot.Mateusz Trzuskowski/CYFROWYPOLSAT
Na pewno zmiany są nieuniknione, członkowie zarządu mają dość złego wizerunku PZPN i chcą głosować za odwołaniem Kręciny. Prezes związku Grzegorz Lato jest postawiony pod ścianą, bo jeśli takiego wniosku nie podda pod głosowanie to część zarządu deklaruje, że  poda się do dymisji.

Jacek Masiota złożył wniosek o zwołanie posiedzenia zarządu, w rozmowie z TVN24 zaznaczył, że pozostali członkowie zarządu nie zgadzają się z obecną polityką prezesa. Nie chcą również, aby człowiek kojarzący się z aferą korupcyjną, losował grupy Euro 2012. w tak ważnym dniu dla polskiej piłki nożnej, jakim będzie piątek. Masiota podkreślił, że źle się dzieje gdy człowiek, który prowadzi takie knackie rozmowy nadal pozostaje sekretarzem generalnym i najwyższy czas, aby to zmienić- dodał.

Jeśli los Kręciny leżał by w rękach działaczy to w środę na pewno został by odwołany. Chcących jego odwołania domaga się m.in. dwóch wiceprezesów PZPN - Jan Bednarek i Janusz Matusiak. Ale nie zapominajmy że to tylko prezes może danego działacza odwołać z tego stanowiska

Ci działacze chcą odwołania Kręciny:

baner
Jan Bednarek (wiceprezes ds. Piłkarstwa Amatorskiego)
Stefan Antkowiak (członek zarządu, prezes Wielkopolskiego ZPN)
Janusz Matusiak (wiceprezes ds. Piłkarstwa Profesjonalnego)
Jacek Masiota (członek zarządu)
Marcin Animucki (członek zarządu, prezes Widzewa Łódź)
Edward Potok (członek zarządu)
Eugeniusz Nowak (członek zarządu)
Zbigniew Lach (członek zarządu)
Witold Dawidowski (członek zarządu)

Źródło: Gazeta Wyborcza

Ł.G


Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x