Palikot przyciąga - Z kraju i ze świata - Co za dzień

Palikot przyciąga


Szeregi Ruchu Poparcia Palikota w niedługim czasie może zasilić znacząca ilość działaczy SLD. Według nieoficjalnych doniesień w samym regionie świętokrzyskim o nową legitymację partyjną chce walczyć ok. 500 osób. Jak mówi jeden z działaczy Sojuszu po takim transferze władze partii już się nie podniosą.


Dla działaczy jak i samych polityków lewicy, Palikot jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, to jego partia miała lepszy wynik od SLD i to jego partia pnie się w górę. Sojusz zanotował najgorszy wynik w historii tej partii. Pierwszym politykiem lewicy, który wstąpił w szeregi Ruchu Poparcia Palikota był szef struktur Świętokrzyskich SLD Sławomir Kopyciński.

To jak twierdzi były polityk SLD, Świętokrzyskie dysponuje 2,2 tys członków jego byłej partii i to właśnie oni się zgłaszają nie wierząc w powrót do władzy SLD. Najwięcej osób deklarujących swoje zaangażowanie w partii Palikota to osoby młode, które nie widzą swojej przyszłości w obecnej młodzieżówce SLD. To ci młodzi ludzie mają największe szanse na nową legitymację partyjną, starsi posłowie Sojuszu kojarzą się wyborcom z aferami.

Działacze Warszawskiego SLD będą tymi, którzy jako pierwsi dołączą do Ruchu, wpływ na taką decyzję miał sam Grzegorz Napieralski, który rozwiązał koło w Śródmieściu. Dlatego w przeciągu nie dłuższym niż dwa tygodnie ogłosimy przejście warszawskich działacz- mówił Palikot. Następne transfery nastąpią po tym jak Grzegorz Napieralski poda się do dymisji 10 grudnia.

baner

Ł.G


baner
baner
Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x