Expose przynosi straty dla PO - Z kraju i ze świata - Co za dzień
baner

Expose przynosi straty dla PO


Wyniki badań TNS OBOP wyraźnie pokazują spadek notowań Platformy Obywatelskiej po wygłoszeniu expose przez Donalda Tuska.

foto:KPRM
Poparcie dla PO spadło o 8 pkt. proc. PiS zyskało wzrost o 2 pkt. proc. Według najnowszego badania do Sejmu dostałoby się też SLD z 9 proc, Ruch Poparcia Palikota 8 proc. oraz PSL 5 proc. Powyborcze wyniki dla platformy nie zachowały się na takim samym poziomie jak podczas wyborów, ale na pewno 8 proc. spadek nie spędza sen z powiek władzom partii.

Jak powiedział Rafał Grupiński szef Platformy- po zapowiedziach cięć w expose nie mogliśmy spodziewać się wzrostów w poparciu dla klubu. Nikt nie ma wątpliwości, że na mniejsze notowania dla partii Tuska wpływ miało jego wystąpienie w Sejmie. Było ono zapowiedzią mało popularnych reform, takich jak zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia, zapowiedz likwidacji niektórych ulg oraz zmiany w becikowym. To zaledwie kilka z wielu zmian jakie zaczną być wdrażane już z początkiem nowego roku.

Specjaliści jednak uspokajają, to nie jest gwałtowny spadek poparcia dla PO. Co prawda jest gorszy niż w sondażach przedwyborczych, ale po tak niepopularnych reformach jakie przedstawił Donald Tusk nie można było się spodziewać dobrych wyników.

Źródło:PAP, Gazeta Wyborcza

baner

Ł.G


Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x