Jakie podwyżki w 2012 roku? - Z kraju i ze świata - Co za dzień
baner

Jakie podwyżki w 2012 roku?


monetyWraz z początkiem nowego roku tradycyjnie czekają nas nowe podwyżki cen. Co podrożeje?


Już teraz wiadomo, że wzrośnie akcyza na paliwo. Za litr oleju napędowego zapłacimy ok. 15 groszy więcej. Ta zmiana już wywołuje wielkie emocje przede wszystkim wśród właścicieli firm transportowych, których jest coraz mniej z powodu bankructwa. Zwyżka na stacjach benzynowych spowoduje kolejną – zdrożeją podstawowe produkty spożywcze. Analitycy nie mają jednak jeszcze jednoznacznej odpowiedzi, co dokładnie zmieni swoją cenę i o ile, ale na pewno jest to nieuniknione.
Mniej pieniędzy w portfelu będą mieli palacze. Akcyza na wyroby tytoniowe też pójdzie w górę. W praktyce oznacza to, że za paczkę papierosów trzeba będzie zapłacić ok. 25 groszy więcej. Ci, którzy kupują tytoń, muszą liczyć się z dodatkowymi 80 groszami za każde 10 dag.

baner

To nie koniec. Wiemy, że rachunki za gaz również będą większe. PGNiG złożyło niedawno wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki o podniesienie planów taryfowych. I z niepotwierdzonych informacji wynika, że będzie to dość duża zmiana. Ponadto od 1 stycznia 2012 roku wzrośnie opłata za abonament RTV. Używanie radioodbiornika będzie nas kosztować 5,50 zł za miesiąc, a korzystanie z odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego – 18,50 zł miesięcznie. Nieznacznie więcej zapłacimy też za energię elektryczną.

Pytanie nasuwa się tylko jedno: co z naszymi wynagrodzeniami? Bo to chyba jedyne ogniwo, które coś słabo „drożeje”...


KrzyCh


Tagi: podwyzki, rok, ceny
Polecany artykuł

NIK o wypoczynku dzieci i młodzieży. Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i...

x