Służby podsumowują weekend

Służby podsumowują weekend
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Od piątku do środy do północy, doszło do 25 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 40 zostało rannych. Podczas majowego weekendu, który trwał o jeden dzień dłużej niż w roku ubiegłym odnotowano więcej o 2 wypadki i 9 rannych. Podkreślić należy, że w tym roku mimo że działania majowe trwały dłużej na mazowieckich drogach zginęło o 4 osoby mniej. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę niemal 150 kierującym, którzy prowadzili pod wpływem i po spożyciu alkoholu. Podczas długiego majowego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej niż zwykle patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami, w tym z dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Dużo pracy w radomskim pogotowiu

    - Około dwustu razy dziennie wyjeżdżały karetki podczas długiego majowego weekendu - mówi Elżbieta Cieślak rzecznik radomskiej stacji pogotowia ratunkowego. - Rekordowa była sobota, kiedy otrzymaliśmy ponad 250 zgłoszeń. Przede wszystkim wyjeżdżaliśmy do osób mających problemy kardiologiczne, a także będących pod wpływem alkoholu. Ratownicy zabezpieczali też miejsca, gdzie doszło do wypadków drogowych; tak było w gminie Rzeczniów gdzie do szpitala musieliśmy przetransportować cztery osoby, a także w Wolanowie , gdzie doszło do pożaru domu. Do szpitala przewieziono ojca i 11 letniego syna.

    Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy