Wiadomości z Radomia i regionu radomskiego Kanadyjskie stypendia dla młodych artystów - Radom - Co za dzień
baner

Kanadyjskie stypendia dla młodych artystów


 Już po raz jedenasty 15 młodych ludzi otrzymało stypendia z kanadyjskiej fundacji Polish Orphnas Charity. Każdy z obdarowanych otrzymał blisko 3 tysiące złotych.


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Stanisław Kapliński ma dopiero osiem lat. Już teraz gra na skrzypcach. - Nie mówię, że jest to łatwe, ale jakoś daje radę – mówi chłopiec. Jego mam przyznaję, że jej syn, już teraz zajmuję się także tworzeniem filmów oraz muzyki. Różnorakie pasje dziecka będą mogły być rozwijane, bo Staś otrzymał właśnie stypendium o wartości tysiąca dolarów (2700 złotych). Pieniądze będzie można przeznaczyć na rozwój pasji artystycznych.

Rozdano kanadysjkie stypendia


-Takich dzieci jak ośmioletni Staś jest w Radomiu prawie dwieście- wyjaśnia Krzysztof Gajewski pełnomocnik fundacji Polish Orphans Charity. - Jest to jedenasta edycja stypendiów. Wybór tych, którzy otrzymali stypendia nigdy nie jest prosty. Zawsze mamy więcej wniosków, niż pieniędzy do rozdanie , dlatego musimy dokonywać selekcji. Stypendia dostają dzieci, które są sierotami albo półsierotami, albo pochodzą z ubogich rodzin. Wszystkie nagrodzone przez nas dzieci są uzdolnione artystycznie. To stypendium nie ma promować dziec najzdolniejszych, ale dać szansę na rozwój swoich pasji.

Na wręczenie stypendiów do Radomia przyjechał ambasador Kanady. - Od jedenasty przedstawiciele naszej ambasady uczestniczą w rozdaniu tych stypendiów – powiedział do zebranych Jeremy Wallace, ambasador Kanady w Polsce. - Cieszę się, że fundusze Kanadyjczyków idą na tak szczytny cel. Nie byłoby to możliwe bez talentu młodych ludzi i zaangażowania pracowników fundacji. Działalność Polish Orphans Charity jest ważnym przykładem więzi łączących Polskę i Kanady. Gratuluję naszym stypendystom.

Podobne stypendia są przyznawane jeszcze w Warszawie, Kielcach oraz Katowicach.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

baner

WW fot SW


baner
baner
Polecany artykuł

Kolizja na Zamłyniu Po południu w Radomiu doszło do interwencji Straży Pożarnej i Policji, związanej z kolizją...

x