Wiadomości z Radomia i regionu radomskiego Jak będzie wyglądać ul. Narutowicza? Konsultacje - Radom - Co za dzień
baner

Jak będzie wyglądać ul. Narutowicza? Konsultacje


Jak po przebudowie ma wyglądać ul. Narutowicza? W tej sprawie radomianie będą mogli się wypowiedzieć podczas konsultacji, które rozpoczynają się 12 paździrnika i potrwają dwa tygodnie. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przygotował dwa warianty przebudowy. Najwięcej ma się zmienić na odcinku od ul. Podwalnej do Zespołu Szkół Budowlanych.


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Pierwszy projekt zakłada budowę w tym miejscu dwóch jezdni o szerokości 4,5 m rozdzielonych pasem zieleni. Każda jezdnia miałaby wydzielony pas dla samochodów (3 m) i pas dla rowerzystów (1,5 m). Do jezdni miałyby przylegać zatoki do parkowania równoległego, a za nimi powstałyby chodniki.

Według drugiego projektu, ul. Narutowicza miałaby na tym samym odcinku jedną jezdnię o szerokości 7 metrów, czyli dwa pasy po 3,5 metra. Podobnie jak w pierwszym wariancie, do jezdni przylegałyby zatoki do parkowania, a za nimi chodniki. Dodatkowo, po południowej stronie ulicy powstałaby droga dla rowerów, która od chodnika byłaby oddzielona zieleńcem.

W obu wariantach, na odcinku od Kościuszki do zjazdu do Zespołu Szkół Budowlanych oraz od Podwalnej do ronda Kisielewskiego mają pozostać dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku.

- Główny cel planowanych zmian to poprawa bezpieczeństwa na ul. Narutowicza. Dziś jest ona przewymiarowana. Niestety bardzo często kierowcy wykorzystują to i znacznie przekraczają dozwoloną prędkość.  Projekty przebudowy zostały opracowane w taki sposób, by z jednej strony wymusić na kierowcach zdjęcie nogi z gazu, a z drugiej, by utrzymać płynność ruchu, który akurat w tym miejscu nie jest zbyt duży. Jednocześnie chcemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, które są potrzebne w związku z sąsiedztwem szpitala, hali sportowej i Elektrowni, która w przyszłości chce mieć wejście także od strony ul. Narutowicza - tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak.

W ramach rozpoczynających się konsultacji planowane są dwa spotkania z mieszkańcami:

- 14 października od godz. 10-13 –  zbieg ul. Sedlaka i ul. Narutowicza  (namiot konsultacyjny).

- 20 października od godz. 15:30 do godz. 18:30– zbieg ul. Narutowicza i ul. Traugutta (namiot konsultacyjny).

Uwagi dotyczące obu projektów można przekazywać drogą elektroniczną przesyłając je na adres: konsultacje[at]umradom.pl oraz w formie papierowej poprzez wypełnienie ankiety w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje:

- Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9;

- Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30;

- Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta w Radomiu (pok. 103), ul. Żeromskiego 53;

- Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1.

Konsultacje potrwają do 26 października.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


CZD, fot. archiwum CoZaDzien.pl


Wasze komentarze


Polecany artykuł

Co znaczy „spółdzielczy”? Z doktorem Krzysztofem Sadurskim, prezesem zarządu Południowo-Mazowieckiego Banku...

x