Wiadomości z Radomia i regionu radomskiego Grupa włamywaczy w rękach policjantów - Radom - Co za dzień
baner

Grupa włamywaczy w rękach policjantów


Policjanci z wydziału d/w z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu rozpracowali grupę, która włamywała się do pojazdów obcokrajowców. Sprawcy kradli m.in. pieniądze i dokumenty. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu rozpracowali grupę zajmującą się włamaniami do samochodów obcokrajowców, która od jakiegoś czasu działała na terenie miasta i powiatu radomskiego. Sprawcy włamywali się do pojazdów, których kierowcy chcieli odpocząć i najczęściej zatrzymywali się na parkingach i stacjach benzynowych. Wtedy wykorzystując sen kierowcy i pasażerów włamywali się do pojazdów i kradli m.in. pieniądze i dokumenty. 

Kilka dni temu w nocy, w miejscowości Klwatka Królewska sprawcy włamali się do pojazdu marki vw, który należał do obywatela Ukrainy. Po wybiciu szyby ukradli saszetkę z zawartością dokumentów i pieniędzy, po czym odjechali swoim autem. Chwilę po tym, po pościgu zostali zatrzymani przez policjantów, którzy byli w pobliżu.  Zatrzymani to mieszkańcy Radomia w wieku 22,23,38 i 44 lat.

Czterem mężczyznom przedstawiono zarzuty dotyczące włamań do pojazdów, a sąd zadecydował o tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadzą kolejne czynności w tej sprawie. Z ich ustaleń wynika, że zatrzymani dopuścili się podobnych przestępstw także na terenie innych województw. Niewykluczone są kolejne zarzuty i kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


baner


CZD, fot. archiwum CoZaDzien.pl


Wasze komentarze


Polecany artykuł

Co znaczy „spółdzielczy”? Z doktorem Krzysztofem Sadurskim, prezesem zarządu Południowo-Mazowieckiego Banku...

x