baner

Deptak "na żywo"


Od niedawna możemy oglądać przez internet to, co dzieje się na placu przed Urzędem Miejskim w Radomiu. Wszystko dzięki zainstalowanej tam kamerce. Plac Corazziego to jedna z wizytówek Radomia i niewątpliwie na takie miano zasługuje. Nie dość, że jest to samo centrum naszego miasta, to w dodatku dzieje się tam nie mało.

 

Miejsce to zostało "roboczo" nazwane od włoskiego architekta Antoniego Corazziego, który zaprojektował dawny budynek Komisji Województwa Sandomierskiego, czyli dzisiejszy Urząd Miejski. Od czasu remontu, który miał miejsce 3 lata temu, deptak przy Parku Kościuszki ożył. Tamtejszy plac wyładniał i stał się częstym miejscem spotkań mieszkańców naszego miasta. Odbywają się tu koncerty i inne imprezy, szczególnie w okresie wakacji. Można tu także oglądać  przeróżne wystawy oraz transmisje z ważnych uroczystości, które wyświetlane są na telebimie. Do jednej z najciekawszych inicjatyw radomskich należała szafa nagrywająca głos, która stanęła na deptaku. Ta maszyna rodem z komedii Barei, była pomysłem krakowskiej agencji Demo Effective Launching, która opracowuje strategię miasta Radomia. Mieszkańcy mieli możliwość podzielenia się swoimi opiniami.

Plac przed Urzędem Miejskim to także swoista lekcja historii. Wybrukowana tam litera "R", która ma symbolizować nasze miasto, została ozdobiona tabliczkami z najważniejszymi dla naszego regionu datami i wydarzeniami. Nad literą jest umieszczona korona nawiązująca do czasów, gdy Radom był miastem królewskim. Dzięki monitoringowi, możemy podglądać plac przed Prezydium przez internet. Na gmachu Corazziego została bowiem zamontowana kamerka z widokiem na deptak. Każdy w dowolnym miejscu na świecie może dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się aktualnie w centrum Radomia. W centrum widzimy wspomnianą już literę "R", a w oddali park imienia Tadeusza Kościuszki. To dobry pomysł na kontakt z osobami, z którymi dzieli nas duża odległość. Jeśli chcemy przywitać się z rodziną lub znajomymi, mieszkającymi w innym kraju, możemy to zrobić przy pomocy strony miasta http://www.radom.pl/page/1912,widok-na-deptak.html . To link, pod którym można dowiedzieć się szczegółowych informacji dotyczących instalacji programu (odtwarzacz VLC Media Player), a także w jaki sposób można podglądać deptak.

baner

Norbert Nowocień


Wasze komentarze liczba komentarzy: 7
Deptak
Wysłany 2012-02-22 19:44 liks napisał:
@Ciucholand No to rwij bruk, następnie sprzedaj i zakładaj garkuchnie. POwidzenia
Wysłany 2012-02-15 16:13 MarylkaJ napisał:
Zgadzam się z poprzedniczką. Wszystko robią za nasze pieniądze i nie liczą się z nami .Wszystko sprzedają ludzie nie maja pracy bieda totalna. Czym się ta władza może pochwalić? a niczym nieudolnością w rządzeniu i brakiem rozeznania wśród ludzi. Oświetlenia robią tam gdzie nie potrzeba ,niech zrobią coś dla ludzi którzy muszą w takim biednym mieście mieszkać. Wstyd że nie umiemy się gospodarować.
Wysłany 2012-01-04 08:50 Ciucholand napisał:
Czy ta literka R z ozdobami jest tak bardzo potrzebna gdy dzieci chodzą głodne do szkół a ich rodzice nie mają pracy.A może kasę przeznaczyć na gar-kuchnie lub posiłki dla głodnych dzieci w szkołach?
Wysłany 2011-11-25 16:02 Tomek32 napisał:
Szkoda tylko że się tam nic nie dzieje.
Wysłany 2011-11-24 21:53 nowy napisał:

Chyba nie czytałeś/aś uważnie. Link jest zamieszczony w artykule powyżej :)

 Polecany artykuł

94 miliony złotych trafiły do do radomian 94 miliony złotych- taka suma trafiła w ubiegłym roku do rąk radomskich rodzin w ramach...

x