Wiadomości z Radomia i regionu radomskiego Deptak "na żywo" - Radom - Co za dzień
baner

Deptak "na żywo"


Od niedawna możemy oglądać przez internet to, co dzieje się na placu przed Urzędem Miejskim w Radomiu. Wszystko dzięki zainstalowanej tam kamerce. Plac Corazziego to jedna z wizytówek Radomia i niewątpliwie na takie miano zasługuje. Nie dość, że jest to samo centrum naszego miasta, to w dodatku dzieje się tam nie mało.

 

Miejsce to zostało "roboczo" nazwane od włoskiego architekta Antoniego Corazziego, który zaprojektował dawny budynek Komisji Województwa Sandomierskiego, czyli dzisiejszy Urząd Miejski. Od czasu remontu, który miał miejsce 3 lata temu, deptak przy Parku Kościuszki ożył. Tamtejszy plac wyładniał i stał się częstym miejscem spotkań mieszkańców naszego miasta. Odbywają się tu koncerty i inne imprezy, szczególnie w okresie wakacji. Można tu także oglądać  przeróżne wystawy oraz transmisje z ważnych uroczystości, które wyświetlane są na telebimie. Do jednej z najciekawszych inicjatyw radomskich należała szafa nagrywająca głos, która stanęła na deptaku. Ta maszyna rodem z komedii Barei, była pomysłem krakowskiej agencji Demo Effective Launching, która opracowuje strategię miasta Radomia. Mieszkańcy mieli możliwość podzielenia się swoimi opiniami.

Plac przed Urzędem Miejskim to także swoista lekcja historii. Wybrukowana tam litera "R", która ma symbolizować nasze miasto, została ozdobiona tabliczkami z najważniejszymi dla naszego regionu datami i wydarzeniami. Nad literą jest umieszczona korona nawiązująca do czasów, gdy Radom był miastem królewskim. Dzięki monitoringowi, możemy podglądać plac przed Prezydium przez internet. Na gmachu Corazziego została bowiem zamontowana kamerka z widokiem na deptak. Każdy w dowolnym miejscu na świecie może dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się aktualnie w centrum Radomia. W centrum widzimy wspomnianą już literę "R", a w oddali park imienia Tadeusza Kościuszki. To dobry pomysł na kontakt z osobami, z którymi dzieli nas duża odległość. Jeśli chcemy przywitać się z rodziną lub znajomymi, mieszkającymi w innym kraju, możemy to zrobić przy pomocy strony miasta http://www.radom.pl/page/1912,widok-na-deptak.html . To link, pod którym można dowiedzieć się szczegółowych informacji dotyczących instalacji programu (odtwarzacz VLC Media Player), a także w jaki sposób można podglądać deptak.

baner

Norbert Nowocień


Wasze komentarze


baner
baner
Polecany artykuł

Michał Ostrowski - Rozmowa w studiu lokalnym Radia Rekord Gościem studia lokalnego Radia Rekord był Michał Ostrowski, Środkowy Cerradu Czarnych Radom....

x