baner

Oddział internistyczny RSS będzie jak nowy


W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana trwa remont oddziału chorób wewnętrznych. Wszystko będzie tu odnowione, od okien po sanitariatów. Pieniądze na ten cel dał Urząd Miejski w Radomiu. Koniec modernizacji  oddziału przewidziany jest na 31 kwietnia.

Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu zeszłego roku.
- Obecnie trwa przebudowa drugiego piętra segmentu A i B budynku głównego szpitala. Prace obejmują m.in. nową aranżację pomieszczeń, zmianę uk
baner
ładu funkcjonowania, zmianę układu ścian działowych, wymianę okien, poszerzenie otworów drzwiowych, wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, nowe węzły sanitarne, klimatyzację. W każdym z pokoi pacjentów będą kabiny prysznicowe. Modernizujemy oddział zgodnie z wymogami Ministerstwa Zdrowia - mówi Andrzej Pawluczyk, dyrektor RSS.

Modernizacja oddziału chorób wewnętrznych kosztuje 2,2 mln zł. Po zakończeniu prac remontowych należy wyposażyć oddział w sprzęt medyczny. Na tel cel przeznaczono 1,2 mln zł. Na remont i wyposażenie oddziału internistycznego pieniądze przekazał Urząd Miejski.

Po remoncie na oddziale znajdzie się 46 łóżek - o 12 mniej niż przed pracami budowlanymi. Część powierzchni zajmą bowiem nowe kabiny prysznicowe. Czy radomski szpital będzie przyjmował mniej pacjentów na internie?
- Wszystko będzie się odbywało jak dotychczas, możliwe są np. dostawki. Generalnie w naszym mieście jest problem z oddziałami internistycznymi - jest więcej chorych niż miejsc w szpitalach - komentuje dyrektor RSS.

Na czas remontu pacjenci radomskiej lecznicy zakwalifikowani do leczenia internistycznego znajdują się w dawnym budynku oddziału ginekologiczno-położniczego od ul. Narutowicza.

Karolina Sierka/fot. M. S.


Wasze komentarze liczba komentarzy: 2
Oddział internistyczny RSS będzie jak nowy
Wysłany 2013-02-20 14:42 dobre sobie napisał:
Po co na internie ,gdzie leżą schorowani ludzie prysznic na każdej sali?Jak personel wykona toaletę staruszka z odleżynami albo po udarze w kabinie prysznicowej?Na tym oddziale przy 58 łózkach ciągle były dostawki a na salach po 8 osób.Dlaczego nie zrobiono 4-5 sal z prysznicem i dwóch łazienek z wannami i udogodnieniami dla toalety ciężko chorych ,leżących ludzi?Na sali można by było położyć 2-3 chorych więcej.Ale po co leczyć dziadków? ZA ROK ALBO DWA TEN SZPITAL BĘDZIE SPRYWATYZOWANY.Zamiast dostawek MIASTO niech zakupi piętrowe prycze dla pielęgniarek albo jeszcze lepiej opiekunek medycznych i wstawi je do tuneli w podziemiach, żeby zdążyły na czas z jednej umowy kontraktowej na drugą.Można ustalić stawki za nocleg.Może być na godziny.Co się będą wylegiwały.Może zgodzą się po dwie na jednej pryczy?CZYSTY ZYSK.Jeszcze zarządzających w dupy będą całować za taką łaskę.Władza więc wydaje hojnie pieniądze publiczne bo już szykuje sobie nowe koryto.Interna nigdy nie była i nie będzie dochodowa.To się zlikwiduje.Jak przyjdzie pora i nowy właściciel to nad drzwiami zmieni się nazwa a wyremontowane za publiczne pieniądze sale z prysznicami zostaną.Dla pacjentów z kasą.I z chorobami,które NFZ dobrze wycenia.Tak robi się ludzi na szaro.
Wysłany 2013-02-20 14:24 hahahaha napisał:


Polecany artykuł

Michał Gondek - rozmowa w studiu lokalnym Radia Rekord Gościem studia lokalnego Radia Rekord był Michał Gondek, nauczyciel języka angielskiego i...

x