Wiadomości z Radomia i regionu radomskiego Kolejna edycja imprezy charytatywnej zbliża się wielkimi krokami! - Radom - Co za dzień
baner

Kolejna edycja imprezy charytatywnej zbliża się wielkimi krokami!


Akcja Świąteczne malowanie bombek to już u nas tradycja. Co roku, w okolicach Bożego Narodzenia organizowana jest akcja, w której biorą udział powszechnie znani radomianie oraz przyjaciele naszego miasta, a także wszyscy ci, którzy przyczyniają się do kulturalnego rozwoju Radomia. Prezydent Andrzej Kosztowniak zaprosił osobistości zarówno ze świata polityki, jak i przedstawicieli różnych instytucji państwowych.

4 grudnia w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego zostanie zorganizowana kolejna edycja akcji charytatywnej, która jest skierowana do najmłodszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców Radomia. Spotkanie zatytułowane „Przyjaciele Dzieciom” będzie okazją do wspólnego malowania bombek, które następnie zostaną zlicytowane, a dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom. Dodatkowo uczestnicy będą mogli przynieść ze sobą przedmioty, które są charakterystyczne dla wykonywanego przez nich zawodu oraz drobne upominki takie, jak zabawki oraz pluszowe maskotki. Wszystkie przedmioty będzie można nabyć na aukcji.

W tym roku, dzięki licytacji, mieszkańcy będą mogli wspomóc finansowo zajęcia terapeutyczno-edukacyjne dla podopiecznych przebywających w rodzinach zastępczych oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Plastyczne dzieła znanych osobistości będzie można nabyć w przerwie Koncertu Gwiazdkowego zatytułowanego „Cały ten jazz”, który odbędzie się 17 grudnia. Wszyscy Ci, którzy chcą dołączyć do grona darczyńców, będą mogli kupić bombki podczas „Gwiazdki na Deptaku” zaplanowanej na 18 grudnia, wtedy to zostanie zorganizowana druga aukcja.

Wszystkich Czytelników naszego serwisu gorąco zapraszamy do udziału w licytacji niepowtarzalnych bombek. Każdy z Was może w ten sposób sprawić, że najbardziej pokrzywdzone dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości, na którą nie mają żadnego wpływu. Za to my, jako radomianie, możemy częściowo odmienić ich los.

źródło: www.radom.pl

 

 

 

baner

Anna Prokop


baner
baner
Polecany artykuł

Gwiazdka na Deptaku. Przyjedzie autor paszkwilu o Radomiu Prezydent Radosław Witkowski zaprosił do Radomia na Gwiazdkę na Deptaku autora „słynnego”...

x