baner

Zatrzymano 12 radomskich policjantów


12 radomskich policjantów podejrzanych o korupcję zostało zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.


Podejrzane osoby to byli i obecni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego. Zarzuty dotyczą nie wypisywania mandatów za między innymi wykroczenia typu: nie zapinanie pasów lub rozmowy przez telefon podczas jazdy samochodem.

Sprawa wyszła na jaw w ubiegłym tygodniu, kiedy zatrzymano 21 osób, które korumpowały policjantów. Warto dodać, że wszystkie osoby zatrzymane, które wręczały łapówki policjantom, będą odpowiadać karnie, ponieważ nie skorzystali z możliwości przewidzianej w kodeksie karnym, a mianowicie nie wyjaśnili dobrowolnie wszelkich okoliczności tego przestępstwa, zanim informację uzyskała Policja.

Jeżeli zarzuty stawiane radomskim funkcjonariuszom okażą się prawdziwe policjanci poniosą odpowiedzialność karną, jak również konsekwencje służbowe.baner
Źródło: podinsp. Tadeusz Kaczmarek - rzecznik prasowy KWP zs. w Radomiu

red.A.J.


Wasze komentarze liczba komentarzy: 2
Zatrzymano 12 radomskich policjantów
Wysłany 2011-11-23 09:08 pakito napisał:
niezła akcja policyjna :) za nie zapięte pasy ile jest 50 zł ?? to lapówka wyniosła 10 ?? na MCa podjechali i mieli po cheasburgerze :)
Wysłany 2011-11-22 11:05 Bela napisał:
I znowu radom pokazał się od pięknej strony :-(


Polecany artykuł

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" w Radomiu Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” nadal trwa. Dziś przedstawiciele...

x