baner

Targowisko Różności


Jest takie magiczne miejsce w Radomiu, niewielu je zna, inni nim gardzą, a jeszcze inni podążają tam w każdy czwartek i sobotę na wielkie poszukiwania. „Pchli Targ” nad rzeczką przy targowisku Korej, bo o nim właśnie mowa to jedyne takie miejsce w naszym mieście, dlatego warto je odwiedzać!


Jest tam wszystko, przysłowiowe „mydło i powidło”, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Miejsce to jest idealne dla osób, które uwielbiają starocie, kochają oryginalność i nietuzinkowy styl. Podczas poszukiwań należy przedrzeć się przez dziesiątki rzeczy tandetnych, bardzo zniszczonych i nie nadających się już do niczego, ale wśród nich są „perełki”, których warto szukać. Stare książki, których nie znajdziemy już w księgarniach, niepowtarzalna biżuteria, wyjątkowa porcelana i antyki, ot cały urok targowiska. Dla Panów dziesiątki śrubek  i nakrętek, narzędzia i stara elektronika. Dla Pań jedyna w swoim rodzaju odzież, co prawda używana, ale w pojedynczych egzemplarzach, szale, kapelusze, a nawet buty.

Obustronna korzyść zarówno dla sprzedających i kupujących, ceny, które zazwyczaj i tak są bardzo niskie zawsze można jeszcze negocjować. Dwa razy w tygodniu na plac targowy, przychodzą osoby, zarówno młode jak i starsze, kolekcjonerzy, pasjonaci, którzy za parę groszy chcą odsprzedać swoje rzeczy.

Pchli Targ to również świetna okazja, aby pozbyć się zbędnych rzeczy z domu. W Stanach Zjednoczonych dużą popularnością cieszą się tak zwane wyprzedaże garażowe, które u nas nigdy nie zdobyły popularności, alternatywą dla nich może być „stoisko” na bazarze różności. Cena to jedyne 1-5 złotych, zależy od wielkości stoiska. Warunek konieczny - przyjść wcześnie rano, aby zająć jak najlepsze miejsce.

Niestety władze miasta nie dbają o komfort przychodzących tam osób, brakuje koszy na śmieci i toalet, przydałyby się również nowe chodniki. Jednakże pomimo tych niedogodności warto się tam udać na bardzo udane, oryginalne i jedyne w swoim rodzaju zakupy za grosze.

 

baner

A.J.


Wasze komentarze liczba komentarzy: 1
Targowisko Różności
Wysłany 2012-03-08 23:36 Karol napisał:
Będąc przypadkowo w Ostrowcu Św. wybraliśmy się na tamtejsze targowisko miejskie. Tam to jest jarmark europejski!!Handlarze przeróżnych narodowości. Targując się można uzyskać 50 - 70 % obniżkę oferowanej wstępnie ceny. Imponujący wachlarz towarów - różnego rodzaju , narzędzia, sprzęt, artykuły odzieżowe, gospodarstwa domowego itd,itp. Pomyślałem sobie - szkoda że w Radomiu nie ma takiego targowiska różności .Co prawda nic nie kupiłem - ale oglądanie takiego folkloru niesamowite. A może znależć takie miejsce?. Korej to w większości stali sklepikarze i obwożni tutejsi handlarze.


Polecany artykuł

Marta Michalska-Wilk - rozmowa w studiu lokalnym Radia... Gościem studia lokalnego Radia Rekord była radomska radna Marta Michalska-Wilk. Rozmawiał...

x