baner

Ruszyła budowa nowej siedziby Urzędu Dozoru Technicznego


Urząd Dozoru Technicznego z nową siedzibą w drugiej połowie przyszłego roku.


Przy ul. 11-ego Listopada 29, na terenie dawnej kotłowni, zostanie wybudowana nowa siedziba radomskiego oddziału Urzędu Dozoru Technicznego. Koszt inwestycji to około 7,5 mln zł.

- Nowa siedziba będzie miała 3 kondygnacje, jej powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 1,5 tys. m². Inwestycja, według planu, powinna być gotowa do użytku w drugim półroczu 2013 roku – informuje Janusz Samuła, Kierownik Wydziału Współpracy Biura Prezydialnego UDT w Warszawie.

Utworzenie nowej siedziby nie oznacza jednak dodatkowych miejsc pracy. Urząd nie planuje zatrudniania nowego personelu. Jeżeli pojawi się zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników, to będzie ono związane z ewentualnym zwiększeniem liczby urządzeń podlegających dozorowi technicznemu na lokalnym rynku.

Obecnie pracownicy urzędu mają swoją siedzibę przy ul. Bławatnej 6a. UDT jest instytucją zaufania publicznego. Inspektorzy przeprowadzają badania związane z kontrolą takich urządzeń technicznych, które w wyniku usterki mogą zagrażać zdrowiu bądź życiu ludzi. Do zadań UDT należy m.in. nadzór nad wytwarzaniem oraz montażem urządzeń technicznych oraz badanie ich w trakcie eksploatacji. Inspektorzy mogą również wydawać stosownie uprawnienia dla pracowników zajmujących się m.in. obsługą, konserwacją oraz modernizacją urządzeń technicznych. Ponadto wydaje odpowiednie zezwolenia na prowadzenie laboratoriów, które prowadzą badania na różnego rodzaju maszynach. UDT ustala również program szkoleń dla osób chcących zdobyć zaświadczenie kwalifikacyjne.

baner

Anna Prokop/foto: M.Sołśnia


Wasze komentarze liczba komentarzy: 5
Ruszyła budowa nowej siedziby Urzędu Dozoru Technicznego
Wysłany 2012-10-11 14:04 sotemi napisał:
I PRZEDE WSZYSTKIM NIE FUNDUJEMY TYLKO PAŃSTWO FUNDUJE..
Wysłany 2012-10-11 14:03 Henryk napisał:
Już Radomianka jak jesteś poinformowana, że nowych miejsc pracy nie będzie. No dla Nas ludzi szarych po studiach bez znajomości na pewno nie będzie. Tam zatrudniają tylko po znajomości. I to jest piękne w naszym mieście. Pani Ania lubi polecać nowe osoby. Gratuluje bardzo.
Wysłany 2012-07-07 12:43 marian napisał:
Ludzie co wy bredzicie. Trzeba najpierw zajrzeć na www aby dowiedzieć się czym zajmuje się UDT. PRZEDE WSZYSTKIM DBA O NASZE ZDROWIE I ŻYCIE !
Wysłany 2012-07-06 19:46 ja2 napisał:
A może jakiś zakład produkcyjny powstanie?Coś co daje zatrudnienie i podatki do kasy miasta.Cisza.
Wysłany 2012-07-06 13:46 radomianka napisał:
Nowych miejsc pracy tam nie będzie, więc po co i w jakim celu fundujemy nowy budynek za 7,5 mln złotych. Z pewnością okazało się że dotychczasowy budynek nie spełnia warunków UE lub jest już zbyt mały lub wygodny na potrzeby tam urzedujących. Rozrzutność publicznych pieniędzy - klasyczny przykład jakich wiele.


Polecany artykuł

NOWE "7 DNI" I kolejne 7 dni za nami, a my mamy dla Was kolejne wydanie tygodnia "7 Dni", w którym piszemy...

x