Wiadomości z Radomia i regionu radomskiego Stypendystka Dominika Rutka z Pionek spotka się z premierem - Radom - Co za dzień
baner

Stypendystka Dominika Rutka z Pionek spotka się z premierem


Wśród tegorocznych laureatów Stypendium Prezesa Rady Ministrów znalazła się również uczennica z Pionek, która odbierze dyplom z rąk Donalda Tuska.


W środę 16 listopada, odbyła się gala wręczenia dyplomów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym, którzy zdobyli najwyższą średnią ocen spośród pozostałych uczniów uczęszczających do danej szkoły. Wśród wyróżnionych prymusów jest jedna osoba, która odbierze to stypendium w Warszawie. W tym roku szczęście uśmiechnęło się do Dominiki Rutki, najlepszej uczennicy z Liceum Ogólnokształcącego nr1 należącego do pionkowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. – 2 klasę liceum ukończyłam ze średnią 5.13, natomiast o tym, że otrzymam tę nagrodę z rąk Premiera Donalda Tuska, dowiedziałam się dziś rano od pani dyrektor. Fakt, że to właśnie ja zostałam wylosowana jest dla mnie zaskoczeniem oraz darem od losu – powiedziała.

Grażyna Nogalska, Wizytator Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie wyjaśniła, że ze wszystkich delegatur działających na terenie województwa został wylosowany przynajmniej jeden kandydat, który będzie miał szansę spotkać się z Premierem. Rady Pedagogiczne bardzo starannie typują kandydatów posiłkując się przepisami, które jednoznacznie określają kto może zostać stypendystą. Ich średnia musi wynosić co najmniej 4.75, ci uczniowie często odnoszą również sukcesy w olimpiadach na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. Cieszę się, że w tej grupie są osoby niepełnosprawne, które udowadniają swój heroizm oraz odpowiedzialność za rozwój intelektualny – dodała.

Gospodynią uroczystości była Dorota Sokołowska, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu. Swoją przemowę rozpoczęła od zwrócenia się bezpośrednio do uczniów porównując ich do źdźbła trawy, które dzięki wytrwałości potrafi przebić się przez asfalt.

Jest w Was potencjał i jestem przekonana, że go nie zmarnujecie. Nie dajcie sobie odebrać tej radości, młodości, pracowitości oraz zdolności, które posiadacie. Zajdziecie bardzo daleko, osiągniecie bardzo wiele i zrobicie rzeczy niezwykłe. Jestem z Was dumna i dziękuję za to, że jest Was tyle. – powiedziała.

Po odbiór nagrody pieniężnej uczniowie muszą zgłosić się do swojego starostwa powiatowego. Stypendium jest przekazywane w dwóch transzach, tj. pierwsza za cztery miesiące tego roku kalendarzowego, druga za kolejne sześć miesięcy. Radomscy laureaci zgłaszają się do Delegatury Kuratorium Oświaty.

Liczba wyróżnionych uczniów z danego powiatu:

33 osoby z Radomia

11 osób z pow. grójeckiego

10 osób z pow. radomskiego

7 osób z pow. przysuskiego

6 osób z pow. kozienickiego

5 osób z pow. lipskiego

9 osób łącznie z pow. białobrzeskiego, szydłowieckiego oraz zwoleńskiego.

baner
W przerwie między rozdawaniem nagród wystąpili wychowankowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Anna Prokop


Gala wręczenia dyplomów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Polecany artykuł

Przy PSP nr 15 powstanie hala sportowa Miasto ogłosiło przetarg na budowę hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 15...

x