PiS w sprawie likwidacji łóżek

PiS w sprawie likwidacji łóżek
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Łóżka mają być usuwane od 1 października. Członkowie PiS obawiają się, że likwidacja obejmie kolejne miejsca, a nawet oddziały.


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- To jest kolejny ruch marszałka, który w naszym przekonaniu naraża na szwank bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Radomia i regionu radomskiego. Jego dotychczasowe działania były przedstawiane jako konieczne, ale jednorazowe cięcia i w łózkach i w administracji. W tym momencie widzimy, że jest to restrukturyzacja raczej krocząca, co nas niepokoi, bo nie wiemy w którym momencie marszałek się zatrzyma – mówił Radosław Fogiel, radny województwa mazowieckiego.

O sytuacji z likwidacją łóżek w radomskim szpitalu pisaliśmy już TUTAJ

Pomimo licznych sprzeciwów opinii publicznej, protestów pacjentów, zarząd województwa mazowieckiego zdecydował się na redukcję personelu i likwidację 64 łózek na oddziałach ginekologiczno-położniczym , kardiologii, reumatologii, gdzie obłożenie przekracza 100 proc. - mówił działacz PiS Marcin Walasik

Radni PiS apelowali też do prezydenta Witkowskiego o zagwarantowanie godnej opieki medycznej dla mieszkańców miasta. Przypominali obietnicę wyborczą prezydenta, dotyczącą dobrej współpracy z marszałkiem Struzikiem.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy