Oto najlepsi policjanci w województwie!

Oto najlepsi policjanci w województwie!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsi okazali się policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu st. post. Tomasz Giezgała i st. post. Karol Wojtyś. Zwycięzcy odebrali w piątek (24 sierpnia) gratulacje, nagrody i puchary z rąk I zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji insp. Rafała Korczaka. Nagrody rzeczowe dla najlepszych ufundował Zarząd Wojewódzki NSZZP Województwa Mazowieckiego, a wręczył je Przewodniczący Związku Grzegorz Nems.

Przez dwa dni policjanci prewencji zmagali się o miano najlepszej pary patrolowej województwa mazowieckiego. Celem konkursu było wyłonienie reprezentacji najlepszych policjantów garnizonu mazowieckiego do udziału w finałach Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku2012”. W tegorocznych eliminacjach udział wzięło 31 par z całego województwa.

- Policjanci musieli wykazać się wiedzą zawodową, zdobytym doświadczeniem, umiejętnościami strzeleckimi oraz sprawnością fizyczną. Zawody rozpoczęły się od sprawdzenia umiejętności strzeleckich i sprawności fizycznej na torze przeszkód oraz stosowania technik obezwładniania osób i interwencji policyjnych. Następnie odbył się test wiedzy zawodowej - wyjaśnia formułę zawodów kom. Alicja Śledziona, rzecznik prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji.

Po podliczeniu wyników wyłonieni zostali zwycięzcy. - Pierwsze miejsce zajął patrol z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu st. post. Tomasz Giezgała i st. post. Karol Wojtyś, drugie miejsce zajęli policjanci z KMP w Ostrołęce st. sierż. Grzegorz Pędzich i st. post. Krzysztof Kowalski. Na trzecim miejscu uplasował się patrol z KPP w Łosicach sierż. szt. Andrzej Radziewionka i sierż. szt. Łukasz Gajo - informuje Alicja Śledziona.

Dwa najlepsze patrole będą reprezentować KWP zs. w Radomiu podczas zawodów finałowych Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2012", które odbędą się w dniach 12-14 września 2012 roku w Szkole Policji w Słupsku.

Marcin Walasik; Zdjęcia: KWP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy