Najbardziej kolorowy festiwal teraz w Radomiu

Najbardziej kolorowy festiwal teraz w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W sobotę, 29 sierpnia nad zalewem na Borkach odbędzie się po raz pierwszy w naszym mieście Festiwal Kolorów. Będzie radośnie, zabawnie i kolorowo.  Początek imprezy o godz. 15.

Festiwal Kolorów to coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi różnokolorowych proszków. Inspiracją do powstania Festiwalu kolorów stało się hinduistyczne święto radości i wiosny – Holi.  To święto obserwuje się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata z populacji Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. W dniu święta Holi, hindusi obrzucają się kolorowymi proszkami i oblewają wodą. To święto wybaczenia i nowego początku.

Punktem kulminacyjnym Kolor Fest jest jednoczesny wyrzut w powietrze kolorów holi. W momencie wyrzutu nad tłumem tworzy się barwna chmura, która koloruje wszystkich od stóp do głów. Impreza jest skierowana do wszystkich bez względu na wiek. Liczy się pogoda ducha i dobra zabawa. 

Organizatorzy podczas imprezy zapewniają m.in. kolorowe farby w proszku Holi, muzykę taneczną, klubową i radiową oraz  bazooki CO2. Będzie także strefa gastronomiczna, a dla najmłodszych zamki dmuchane i kolorowa wata cukrowa.

Wyrzuty kolorów odbywać się będą o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19, 20 i ostatni o 21. Wstęp na Kolor Fest jest bezpłatny.KS / fot. festiwal kolorów

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy