Kronika Policyjna Śmiertelny wypadek - Kronika Policyjna - Co za dzień
baner

Śmiertelny wypadek


9 grudnia późnym wieczorem doszło do tragedii na drodze w miejscowości Gózd między Zwoleniem a Radomiem.


38-latek przebiegający przez jezdnię został potrącony przez młodego mężczyznę prowadzącego Opla Vectrę. Pieszy zginął na miejscu, nie bez znaczenia pozostaje fakt, że ofiara pojawiła się na drodze poza przejściem dla pieszych. W tej chwili policja prowadzi dochodzenie, które wyjaśni przyczyny tego zdarzenia.

W nocy zwiększa się niebezpieczeństwo wypadków na drodze. W związku z tym każdy powinien pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, które m.in. nakazują przechodzić przez jezdnię w wyznaczonych miejscach.

Policjanci KMP w Radomiu apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza. W strugach deszczu, we mgle, piesi są po prostu niewidoczni i na reakcję kierowcy jest czasami za późno. Policjanci nakładają mandaty karne na wszystkich pieszych, którzy m.in. przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz kierowców, którzy stwarzają zagrożenie na przejściach dla pieszych. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów, a co za tym idzie odpowiednie zachowanie na drodze jest ważne przede wszystkim dla nas, pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw.


źródło: KMP Radom

AP


Polecany artykuł

70 policjantów złożyło ślubowanie „Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” - między innymi te...

x