Komunikacja w Radomiu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Komunikacja - Co za dzień
baner

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego


Co gdzie i kiedy? Wszystko na temat zdawania egzaminu na prawo jazdy w Radomiu. Powinieneś to przeczytać zanim zaczniesz robić "prawko".


nowych kierowców przybywa z dnia na dzień
Wszyscy chętni do zdawania egzaminu na prawo jazdy powinni stawić sie z zaświadczeniem o ukończonym kursie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu przy ul. Suchej 13. To tam organizuje się egzaminy państwowe sprawdzające kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierujących pojazdami. Chcąc przystąpić do egzaminu musimy posiadać (oprócz zaświadczenia o ukończeniu kursu) takie dokumenty jak: wniosek (do pobrania w WORD), fotografia 3,5 x 4,5 cm, dowód tożsamości, orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kierowania pojazdami, pisemną zgodę rodziców lub opiekuna (w przypadku osób poniżej 18 roku życia, kat. A1, B1 lub T) oraz potwierdzenie dokonania opłaty za egzamin.

Jeżeli chodzi o koszty egzaminów na prawo jazdy to rozpoczynają się one od 22 zł (za egzamin teoretyczny na kat. A) do 195 zł (za egzamin praktyczny na kat. CE, C1E, DE, D1E). Kiedy chcemy zrobić prawo jazdy na motocykl, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 162 zł (egzamin teoretyczny 22 zł plus egzamin praktyczny 140 zł). Chcąc odbyć egzamin na prawo jazdy kat. B musimy zapłacić 22 zl za egzamin teoretyczny i 112 zł za praktykę co razem daje koszt 134 zł. Wszyscy ci, którzy chcą być kierowcami autobusu lub ciężarówki (kat. D, i kat. C) muszą za egzamin praktyczny i teoretyczny zapłacić w sumie 182 zł. W pozostałych kategoriach koszty egzaminów kształtują się w następnych przedziałach cenowych:

kat. B1, C1, D1, T: teoria – 22 zł, praktyka – 135 zł,

kat. B+E: tylko praktyka – 160 zł,

kat. CE, C1E, DE, D1E tylko praktyka – 195 zł;

Istotnym jest fakt, że w przypadku nie stawienia się na egzamin (teoretyczny lub praktyczny) w wyznaczonym terminie, musimy liczyć się z poniesienie kosztów rzędu 50 % wysokości opłaty za dany egzamin. Należy także dobrze przygotować się na egzamin praktyczny, gdyż jeżeli zapisaliśmy się na tzw. egzamin pełny (teoria i praktyka w jednym dniu) i nie zdamy egzaminu praktycznego to nie dość, że nie zostaniemy dopuszczeni do jazdy po mieście to dodatkowo będziemy musieli zapłacić 50 % ceny za egzamin praktyczny.

­

baner

sebastian


baner
baner
Polecany artykuł

Będą utrudnienia w ruchu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z procesją Drogi Krzyżowej, w dniu...

x