Komunikacja w Radomiu Nowe kolory miejskich autobusów - Komunikacja - Co za dzień
baner

Nowe kolory miejskich autobusów


Wielka zmiana w wyglądzie radomskich autobusów. Ich wygląd ma być teraz dopasowany do strategii marki miasta. Pierwsze białe autobusy z pionowymi paskami już zaczęto malować.

 

autobus MPK Radom
Pomarańczowy, czerwony, błękitny i ciemnoniebieski to kolory pionowych pasków, które będą umieszczone na każdym autobusie między drugimi, a trzecimi drzwiami. Podstawowy kolor pojazdów to biały. Dodatkowo MPK zmieniło swoje logo, które zostało uproszczone i zmieniło kolory. Nowe „skrzydła” zostaną także umieszczone na odświeżonych autobusach miejskich.

Strategia marketingowa Radom opiera się na wprowadzeniu „miejskich” kolorów i nowego loga, a autobusy mają być nośnikami powyżej opisanych barw powiązanych z marką naszego miasta. Nie zapomniano także o jakże ważnym haśle promującym nasze miasto. „Siła w precyzji” ma także pojawić się z każdej strony autobusów wraz z logo Radomia.

Istotnym jest fakt, że na początku będą malowane jedynie nowe pojazdy nabyte przez MPK. Wiąże się to z kosztami, które mogą wynieść nawet półtora miliona złotych. Chcą uniknąć takich kosztów, malowanie miejskich autobusów nastąpi stopniowo. Wtedy problem całkowicie zniknie. Każdy pojazd, którego przebieg przejechanych kilometrów sięgnie milion kilometrów i tak musi zostać poddany naprawie głównej. Co za tym idzie automatycznie przy takiej naprawie zawsze kładzie się nowy lakier na autobusy. Tak więc zmiana barw wszystkich pojazdów ( około 140 sztuk) naraz byłaby wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Stopniowe ich odświeżenie nie powoduje dodatkowych kosztów.

Na zakończenie warto dodać, że zmiany czekają nie tylko MPK ale wszystkie miejskie spółki w Radomiu. Głównym celem nowego wizerunku jest umieszczenie uproszczonego loga i nazwy spółki napisanej obok. Cała grafika ma być powiązana z czerwono-niebieskim schematem jednakowym dla wszystkich spółek.

baner

.


Wasze komentarze


Polecany artykuł

Będą utrudnienia w ruchu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z procesją Drogi Krzyżowej, w dniu...

x