Grójecki szpital z 15 mln długiem

Grójecki szpital z 15 mln długiem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Mieszkańcy są zdezorientowani, pracownicy protestują, a radni powiatu nie mogą dojść do porozumienia. Trwa patowa sytuacja w grójeckim szpitalu. Bez wsparcia finansowego lecznicy grozi upadłość.
 
15 milionów złotych - tyle wynosi dług szpitala w Grójcu. Banki chcą udzielić wsparcia, ale pod zastaw szpitala. Na to nie chcą zgodzić się radni, którzy wczoraj wsparli placówkę kwotą 5 mln. Jak mówi starosta grójecki Marek Ścisłowski, trudno będzie znaleźć wyjście z impasu: - 4 mln zobowiązań obligatoryjnych, ale mamy również kolejną dużą transzę środków, które są w tej chwili jeszcze nie wymagane, ale w październiku czy  listopadzie staną się.  5 mln tak naprawdę nie uratuje sytuacji w szpitalu. Wracamy właściwie do początku - mówi.

Na sytuację z przerażeniem patrzą pracownicy szpitala. Od dwóch tygodni prowadzą protest.  - Decyzja radnych jest dla nas niezrozumiała mówi Kinga Ponceleusz, ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - Trzynaście dni na marne. Rozpacz i nic więcej. Brak zaufania do radnych, po prostu sami sobie powinni postawić pytanie: co zrobili temu społeczeństwu? -  dodaje zrozpaczona.

W grójeckim szpitalu jest 350 łóżek. Korzystają z niego pacjenci z powiatów grójeckiego i białobrzeskiego.

WW / fot. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy