Wybrano najlepszy Samorząd Szkolny!

Wybrano najlepszy Samorząd Szkolny!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Pierwsza część tegorocznego Forum Samorządów Uczniowskich odbyła się pod koniec grudnia 2013 r. Wówczas odbyły się warsztaty dla uczniów, mieli oni okazję do wymiany swoich doświadczeń i poglądów na temat pracy samorządu w ich szkołach. Na zakończenie przedstawiciele wszystkich szkół rozlosowali zadania (czytaj więcej – TUTAJ).

- Na grudniowych warsztatach obecni byli przedstawiciele wszystkich Samorządów Uczniowskich z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego Radomia. Każdy otrzymał zadanie do zrealizowania, polegające na np. organizacji w swojej szkole maratonu filmowego, debaty na dany temat czy warsztatów – informuje Nikoletta Buczek, wicemarszałek Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia. - Na drugą część spotkania, kiedy odbywa się sprawozdanie z przebiegu realizacji zadania stawili się przedstawiciele około połowy Samorządów Uczniowskich w mieście.

Sprawozdanie miało mieć formę krótkiej prezentacji multimedialnej. Oceniało je jury w składzie, którego zasiadali członkowie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia oraz nauczyciel z VI LO – Rafał Kramer. - Ocenialiśmy przede wszystkim pomysł i zaangażowanie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w danej szkole. Zwracaliśmy uwagę także na to, ilu uczniów z danej szkoły udało się wciągnąć we wspólną zabawę – powiedziała Eliza Moerkę, zasiadająca w jury. - Jednogłośnie udało nam się wytypować zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajął Samorząd Uczniowski z III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Dionizego Czachowskiego, drugie z Zespołu Szkół Plastycznych, trzecie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. - Naszym zadaniem było pokazanie możliwości realizacji młodzieży w Radomiu. Technika wykonania tego zadania była dowolna. Postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole trzydniowe warsztaty o tematyce sport, kultura i nauka. Na spotkanie z uczniami naszej szkoły zaprosiliśmy znanych radomian, którzy osiągnęli sukces. Bardzo cieszymy się, że nasz pomysł i praca zostały docenione – Marta Włodarczyk, wiceprzewodnicząca Samorządu Szkolnego w III LO.

Relację z jednego dnia warsztatów, które odbyły się w „Czachowskim” można zobaczyć TUTAJ. Organizatorem II Forum Samorządów Uczniowskich był Parlament Młodzieży Miasta Radomia.

Aleksandra Jabłonka/ fot. M.S./Aleksandra Szyduk/ Maciej Kopycki

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy