Warsztaty Szkolnych Klubów Europejskich

Warsztaty Szkolnych Klubów Europejskich
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Działanie to nawiązuje do idei Roku Obywatelstwa Europejskiego, jakim Komisja Europejska ogłosiła rok 2013. W ramach projektu zaplanowano m.in. warsztaty z szybkiego czytania, prezentacje programu wolontariatu europejskiego i euroquiz dla uczestników projektu.

Pierwsze kroki projektowe poprzedzają warsztaty dla uczestników – młodzieży z radomskich szkół. Warsztaty rozpoczęło spotkanie z wolontariuszem Polskiej Fundaji im. R. Schumana, Galikiem Grigoryanem, który opowiedział o swojej wolontariackiej przygodzie w Polsce. Galik jest Gruzinem i korzysta z programu „Wolontariat Europejski” finansowanego przez Komisję Europejską. Jako wolontariusz spędzi w Polsce rok, pracując ze szkolnymi klubami europejskimi.

Jednym z celów jego wolontariackiej pracy jest aktywizowanie młodzieży do działalności obywatelskiej, dlatego Galik Grigoryan opowiadał o znaczeniu doświadczeń wolontariackich i sensie włączania się w różnorakie działania obywatelskie. Chętnie odpowiadał też na pytania o Gruzję, jej kuchnię, tradycje, ale też o Ukrainę, gdzie mieszkał i studiował dziennikarstwo.

Ważnym elementem spotkania były warsztaty, w trakcie których uczniowie zastanawiali się nad przyczynami słabego angażowania się młodzieży szkolnej w działania obywatelskie i nad sposobami poprawy tego stanu.

W spotkaniu z wolontariuszem i warsztatach wzięło udział 50 uczniów wraz z opiekunami.

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy