W "Konarskim" opowiadają, jak pokonują bariery

W
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Spotkania odbywają się we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Perspektywy w Radomiu; Prowadzi je Paweł Borowiecki poruszający się na wózku pedagog, terapeuta, doktorant w zakresie pedagogiki specjalnej.

Zaproszeni goście zachęcają uczniów do wytrwałego spełniania swoich marzeń, pasji i nie poddawania się przeciwnościom losu. Do tej pory odbyły się już trzy spotkania: z prowadzącym Pawłem Borowieckim, który opowiedział o sobie, swojej drodze do zdobycia wyższego wykształcenia i pracy w zawodzie pedagoga; z Arturem Wachowiczem i jego żoną Anną Wachowicz, którzy opowiadali o swojej podróży po kilkunastu krajach Europy o nazwie TetroTrip, podczas której sprawdzali dostosowanie europejskich miast do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Artur uległ wypadkowi na rowerze, na skutek którego jest sparaliżowany i jeździ na wózku elektrycznym. Lubi podróżować, jest analitykiem internetowym i prowadzi spotkania motywacyjne dla osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych; z Pauliną Narożnik - radomską finalistką Miss Polski na Wózku 2016, która opowiadała o sobie, udziale w wyborach miss i przygotowaniach do nich.

Spotkania pt. "Włącz Integrację" odbywają się raz w miesiącu; organizatorzy zapraszają do ich udziału także osoby z poza środowiska X LO.

X LO jest szkołą całkowicie przystosowaną do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami ruchowymi i innymi schorzeniami. W tym roku szkolnym została tu zamontowana winda dla uczniów poruszających się na wózkach. Obecnie szkoła prowadzi rekrutację na nowy rok 2017/18.

Stowarzyszenie Nowe Perspektywy działa w Radomiu od 2013 roku. Jego celem jest wspieranie rodzin, prowadzące do poprawy ich funkcjonowania, pomoc dzieciom i młodzieży oraz podnoszenie kwalifikacji osób dorosłych.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy