W City College certyfikaty YLE Starters dla najmłodszych

W City College certyfikaty YLE Starters dla najmłodszych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- W 2014 wprowadziliśmy nowe egzaminy Cambridge dla najmłodszych (7-12 lat), co dało początek owocnej współpracy ze szkołami podstawowymi. Po rocznej działalności mianowaliśmy 3 szkoły centrami przygotowawczymi YLE. Mamy nadzieję, że liczba szkół współpracujących z nami będzie rosła. Zapisanie się 70 osób na egzaminy w pierwszym roku działalności uważamy za sukces, który zasługuje na uroczystość - mówi Maria Kukla-Dąda z City College. - Była to wspaniała okazja aby uczniowie z różnych szkół, zarówno prywatnych jak i publicznych, świętowali wspólnie swój sukces.

Uroczystość została zorganizowana dla 30 kandydatów YLE Starters w wieku od 8 do 10 lat. Zaproszeni zostali wraz z rodzicami i swoimi nauczycielami. Przed rozdaniem certyfikatów dzieci sprawdziły swoją wiedzę w grach i zabawach językowych, a na zakończenie został rozkrojony tort „YLE”.

Zobacz galerię zdjęć

Przypomnijmy, że 2 września 2013 roku szkoła języka angielskiego City College uzyskała status samodzielnego Centrum Egzaminacyjnego, autoryzowanego przez University of Cambridge English Language Assessment dla Radomia i regionu. Ma uprawnienia do przeprowadzania następujących egzaminów: YLE, KET, KET for Schools, PET, PET for Schools, FCE, FCE for Schools, CAE, CPE, BEC, ILEC. Nowością w centrum są egzaminy dla najmłodszych dzieci w wieku 7-12 lat: Young Learners English (YLE). Jest to międzynarodowy egzamin z prestiżowym certyfikatem Cambridge English Language Assessment, który pokazuje dzieciom jak dużo już potrafią.


Fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy