Tydzień Edukacji Globalnej w "czwórce"

Tydzień Edukacji Globalnej w
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Tegoroczna, 14. już edycja Tygodnia Edukacji Globalnej, organizowanego przez Centrum Północ Południe przy Radzie Europy, odbywa się w Polsce w dniach 19-25 listopada. Głównym hasłem w 2012 roku jest “NA RZECZ WSPÓLNEGO ŚWIATA

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 z oddziałami sportowymi trwa Tydzień Edukacji Globalnej. Odbywają się warsztaty, wykłady, prelekcje i pogadanki poświęcone edukacji globalnej. Koordynatorami tych przedsięwzięć są działające w tej placówce kluby Humanitarny oraz Filmowy „Jeden świat”, nad którymi opiekę sprawują Ewa Wziątek i Zofia Kosacka. 

[gallery id=217 los=1]

Uczniowie uczestniczyli już w warsztatach, które poprowadził wolontariusz z Polskiej Akcji Humanitarnej Paweł Grochocki. Swoją wiedzą podzielili się także z młodszymi kolegami i koleżankami z PSP nr 7 w Radomiu, gdzie przeprowadzili dla klas piątych i szóstych zajęcia na temat dostępu do wody oraz sprawiedliwego handlu.

Szkoła współpracuję także z Amnesty International Polska i w grudniu po raz kolejny weźmie udział w Maratonie Pisania Listów. W ten sposób uczniowie ZSO nr 4 dołączą do obrońców praw człowieka.

Działania zainicjowane przez młodzież w Tygodniu Edukacji Globalnej będą realizowane przez cały rok szkolny.

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy