Tydzień Edukacji Globalnej w "czwórce"

Tydzień Edukacji Globalnej w
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Tegoroczna, 14. już edycja Tygodnia Edukacji Globalnej, organizowanego przez Centrum Północ Południe przy Radzie Europy, odbywa się w Polsce w dniach 19-25 listopada. Głównym hasłem w 2012 roku jest “NA RZECZ WSPÓLNEGO ŚWIATA

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 z oddziałami sportowymi trwa Tydzień Edukacji Globalnej. Odbywają się warsztaty, wykłady, prelekcje i pogadanki poświęcone edukacji globalnej. Koordynatorami tych przedsięwzięć są działające w tej placówce kluby Humanitarny oraz Filmowy „Jeden świat”, nad którymi opiekę sprawują Ewa Wziątek i Zofia Kosacka. 

[gallery id=217 los=1]

Uczniowie uczestniczyli już w warsztatach, które poprowadził wolontariusz z Polskiej Akcji Humanitarnej Paweł Grochocki. Swoją wiedzą podzielili się także z młodszymi kolegami i koleżankami z PSP nr 7 w Radomiu, gdzie przeprowadzili dla klas piątych i szóstych zajęcia na temat dostępu do wody oraz sprawiedliwego handlu.

Szkoła współpracuję także z Amnesty International Polska i w grudniu po raz kolejny weźmie udział w Maratonie Pisania Listów. W ten sposób uczniowie ZSO nr 4 dołączą do obrońców praw człowieka.

Działania zainicjowane przez młodzież w Tygodniu Edukacji Globalnej będą realizowane przez cały rok szkolny.

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy