Sońta i Sawicka dyrektorami szkół

Sońta i Sawicka dyrektorami szkół
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Dzisiaj obradowała komisja pod przewodnictwem Ryszarda Fałka. W drodze konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 przy ulicy Lipskiej wybrano Krzysztofa Sońtę. O to stanowisko ubiegało się dwóch kandydatów, większość głosów uzyskał były radny Rady Miejskiej i poseł na sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sońta ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i studia podyplomowe z zakresu prawa administracyjnego na Uniwersytecie warszawskim. Jest nauczycielem dyplomowanym, uczył w radomskich szkołach w latach 1990 – 2007. W 2009 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego, dwa lata później nie został ponownie wybrany do Sejmu.

Po tym fakcie prezydent Radomia zatrudnił Sońtę jako doradcę ds. osób wykluczonych i organizacji pozarządowych. Czy teraz były poseł będzie łączył funkcje dyrektora i doradcy? Niestety, dziś w Urzędzie Miejskim nie udało nam się uzyskać tej informacji.

Ponownie na stanowisko dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego im. Dionizego Czachowskiego wybrano Danutę Sawicką. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zostały jej postawione trzy zarzuty przywłaszczenia mienia. Chodziło o telewizor, który był nagrodą w konkursie oraz pieniądze – 19 tys. zł, które miały być przeznaczone na ubezpieczenia dla uczniów. Kolejny zarzut dotyczył złego rozdysponowania dofinansowania w kwocie 1500 zł i przeznaczenia go na wycieczkę do Egiptu dla własnej córki. Pod koniec kwietnia tego roku Danuta Sawicka została oczyszczona ze wszystkich zarzutów. Do konkursu na stanowisko dyrektora III LO wystartowało 7 kandydatów.

Jednym ze skutków reformy oświaty w naszym mieście jest połączenie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Kilińskiego z Zespołem Szkół Odzieżowych Stylizacji i Usług w jedną placówkę, która będzie funkcjonowała pod nazwą Zespół Szkół Mody, Stylizacji i Usług. Jego dyrektorem została Ewa Osińska, która dotychczas kierowała ZSZ im. Jana Kilińskiego.


Aleksandra Jabłonka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy