Są jeszcze miejsca w żłobku

Są jeszcze miejsca w żłobku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W nowym żłobku w Radomiu już od października 30 dzieci znajdzie opiekę. To ósma placówka „Słonecznej Krainy” na Mazowszu. Są jeszcze wolne miejsca w placówce, niektóre dofinansowane.

Radomski żłobek przy ul. Skorupki 1 jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, z programu operacyjnego "Kapitał Ludzki". Dostał również celową dotację z rządowego programu „Maluch”, koordynowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Do żłobka mogą uczęszczać dzieci od 1,5 roku do 3 lat, mieszkające w Radomiu lub w powiecie radomskim. To zawodowa szansa dla ich rodziców - głównie mam - które chcą podjąć pracę lub wrócić do niej  po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem maluchów.

Dla rodziców, którzy kwalifikują się do programu, żłobek jest bezpłatny. Rodzice pokryją jedynie koszty wyżywienia dziecka i zapewnią środki higieniczne. "Słoneczna Kraina” gwarantuje wykwalifikowany personel, nadzór pielęgniarki, opiekę psychologa, zajęcia ogólnorozwojowe, rytmikę.

W Radomiu działa 1 żłobek publiczny i 3 prywatne. Nowa placówka „ Słonecznej Krainy” będzie piąta. Miejsca żłobkowe w mieście są wciąż deficytowe.

red. A.J./ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy