Prestiżowa nagroda dla pracownika UTH

Prestiżowa nagroda dla pracownika UTH
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Dr inż. Marta Ogorzałek, pracownik Katedry Chemii Wydziału Materiałoznawstwa Technologii i Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno– Humanistycznego otrzymała prestiżowe stypendium naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

Stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców przyznawane są corocznie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i mają na celu wsparcie badań naukowych prowadzonych przez wybitnych młodych naukowców, którzy nie ukończyli 35 roku życia, zatrudnionych w uczelniach lub instytutach badawczych.

 Ocenie podlega m.in. dorobek naukowy kandydata, poziom prowadzonych badań, nagrody oraz udział w projektach międzynarodowych. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla młodych naukowców w kraju. W tym roku miała miejsce już X edycja tego konkursu, w której rozpatrywanych było ponad 800 wniosków, a stypendium otrzymało 255 osób.

Dr inż. Marta Ogorzałek pracuje na Wydziale Materiałoznawstwa Technologii i Wzornictwa, w Katedrze Chemii. Jest absolwentką UTH.  W 2014 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Od września 2005 roku była Wykonawcą w 10 projektach badawczych, realizowanych w Katedrze Chemii UTH Radom, finansowanych ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Obecnie pracuje przy realizacji projektu pt. „Opracowanie nowej generacji, ekologicznych, bezpiecznych w stosowaniu kosmetyków i produktów chemii gospodarczej z udziałem ekstraktów roślinnych otrzymywanych w warunkach nadkrytycznego CO2”.

Podobne stypendium otrzymała w ubiegłym roku dr Emilia Klimaszewska, również z Wydziału Materiałoznawstwa Technologii i Wzornictwa.
 

sk, uth / fot. uth

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy