Prawie 4 mln dla radomskich szkół!

Prawie 4 mln dla radomskich szkół!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Szkoły będą realizowały projekt ”Lepsza edukacja najlepszą inwestycją – zajęcia dodatkowe i wyrównawcze dla uczniów/uczennic radomskich podstawówek w latach 2011-2013”.

W zajęciach weźmie udział 17 radomskich szkół podstawowych. Wartość projektu to prawie 3,9 mln zł. Wkład własny miasta to ponad 116 tys. zł.

W ramach projektu będą odbywały się zajęcia wyrównawcze i dodatkowe z matematyki, języka angielskiego, informatyki, zajęcia pedagogiczno-psychologiczne, ekologiczno–przyrodnicze, plastyczno-techniczne, psychoedukacyjne i specjalistyczne oraz terapeutyczne.

- W tym roku w projekcie biorą udział szkoły, które nie były nim objęte w ubiegłych latach. Kierowany jest on do uczniów klas I-VI. Dzieci wybierane są do projektu przez nauczycieli, pedagogów i dyrektorów w swojej szkole - wyjaśnia Magdalena Rajkowska z Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki UM Radom.  

Ponadto w ramach projektu zastaną zakupione pomoce dydaktyczne - laptopy, tablice interaktywne, aparaty cyfrowe, ekrany DVD, które są niezbędne do realizacji zajęć. - Wszystkie sprzęty zakupione w ramach projektu, pozostaną w danej szkole po jego zakończeniu - mówi Magdalena Rajkowska.

W tej chwili trwa podpisywanie umów z kadrą pedagogiczną, która prowadzi zajęcia. Lekcje dodatkowe będą prowadzone do czerwca 2014 roku.

Przypomnijmy, że od 2009 roku miasto pozyskało ponad 45 mln zł na przygotowanie kilkunastu projektów zajęć dodatkowych realizowanych w szkołach na każdym poziomie nauczania.

Mariusz Skopek (m.skopek@cozadzien.pl), AJ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy