"Poznaj swoich radnych" - aplikacja na smartfona

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Aplikacja zawiera sylwetki, zdjęcie i dane kontaktowe (e-mail, telefon, daty i miejsca dyżurów) wszystkich radnych, a ponadto kontakt do władz miasta, młodzieżowego parlamentu oraz twórców aplikacji.

- Chodzi o skrócenie dystansu między naszymi reprezentantami w radzie a mieszkańcami, szczególnie młodymi ludźmi. To właśnie młodzież, dzięki swojej mobilności ma  okazję do zaprezentowania swoich oczekiwań i pomysłów względem radnych. Dzięki "Poznaj swoich radnych!" kontakt i informacje o dyżurach mamy na wyciągnięcie ręki w swoich telefonach. Dostępność i jawność samorządowców to podstawowa zasada demokratyczna, dlatego tak bardzo zależy nam, aby telefony do radnych były ogólnodostępne. Pełni ona funkcje uzupełnienia Biuletynu Informacji Publicznej o treści, które już dawno powinny się tam znaleźć - mówi Mateusz Wojcieszak, współtwórca projektu.  - Pamiętajmy - radni są po to, aby dbać o interesy mieszkańców. wykorzystajmy więc okazję, aby zaprezentować im nasze potrzeby!  


Aby pobrać plik, należy zeskanować kod QR smartfonem (potrzebny jest do tego bezpłatny program dostępny w Internecie) lub wejść na stronę www.tnij.org/poznaj_radnych i zainstalować specjalny program.

Program działa na smartfonach z systemem Android, został stworzony dzięki bezpłatnej platformie ibuildapp.com, przez co, jak podkreślają pomysłodawcy w niektórych zakładkach mogą pojawiać się reklamy. Twórcy nie uzyskują żadnych przychodów z pobranych egzemplarzy.  Co ważne - w pierwszej turze został ustanowiony limit pobrań aplikacji - tylko 100 osób może to zrobić, używając kodu QR czy linku. W sprawie uwag i błędów mozna kontaktować się z pomysłodawcą i współtwórcą Mateuszem Wojcieszakiem (mateusz2077@vp.pl).   

Przypominamy, że to m.in. dzięki tej inicjatywie grupa, której prace koordynował do niedawna Parlament Młodzieży, została nominowana wraz z miastem do nagrody Super Samorząd, pod honorowym patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy