Porozmawiali o mieście w kawiarni

Porozmawiali o mieście w kawiarni
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=870]

Jeden prosty cel przyświecał uczestnikom warsztatów przyszłościowych w Czytelni Kawy - spotkać się i porozmawiać o Radomiu. Udowodnić przy tym, że rozmowy o finansach, polityce, inwestycjach mogą równie efektywnie odbywać się w luźnej, kawiarnianej atmosferze, z kubkiem herbaty w dłoni, w przeciwieństwie do głośnych dyskusji w politycznych ławach.

W warsztatach przyszłościowych, czyli spotkaniu różnych grup interesów wzięli  udział seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku UTH, młodzież - reprezentowana przez Parlament Młodzieży Miasta Radomia i samorządy uczniowskie. Organizacje pozarządowe reprezentowało Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka", a lokalnych działaczy sportowych  - "Biegiem Radom", VI LO, Urząd Miejski, UKS Technik.  W dyskusji wzięli również udział nauczyciele  - Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Technicznych, VI LO, UTH. Spotkanie przebiegała w czterech fazach -  poznania, krytyki, utopii, realizacji. Zaproszeni goście dyskutowali, o tym jak ma wyglądać Radom za 5, 10, 15 lat.
 
Wszystkie pomysły zostaną spisane i ujęte w dokumencie - pokłosiu partycypacyjnym, który zostanie przedstawiony wszystkim radnych, urzędowi, a uczestnicy spotkania dowiedzą się jak zrealizować swoje inicjatywy np. przez budżet obywatelski, inicjatywę lokalną itp.

Projekt jest realizowany w ramach konkursu Wkrętak organizowanego przez Fundację Bre Banku, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz portal Działasz.pl. Patronat nad projektem objęła Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Technicznych. 

Źródło: PMMR/ fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy