Podziel się wyprawką szkolną!

Podziel się wyprawką szkolną!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Cena wyprawki wielu rodziców przyprawia o zawrót głowy. Sam komplet podręczników może kosztować nawet 600 zł. (Czytaj więcej – TUTAJ). Dodatkowe koszty to zakup zeszytów, przyborów piśmienniczych, a w przypadku młodszych dzieci: farb, plasteliny, kolorowych papierów i bloków.

Rodzinom w trudnej sytuacji materialnej co roku pomaga Caritas. - Na wyprawkę szkolną zapisało się do nas 350 osób, które są w trudnej sytuacji. Dodatkowo przybory szkolne przygotujemy dla dzieci z naszej świetlicy, domu dziecka i domu dla bezdomnych – mówi Anna Lis, sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej.

Od piątku 24 sierpnia do 1 września w hipermarkecie Carrefour (ul. Żółkiewskiego 4) będą wystawione kosze, gdzie możemy zostawiać przybory szkolne dla potrzebujących.

    - Potrzeby są ogromne, z chęcią przyjmiemy wszystko: zeszyty, plastelinę, papiery kolorowe, przybory piśmiennicze. Nic się nie zmarnuje, a wszystko trafi do potrzebujących dzieci – wyjaśnia Anna Lis. - Wyprawki rozdajemy dzieciom i młodzieży, podzielonym na trzy grupy wiekowe. Zazwyczaj najbardziej brakuje nam rzeczy droższych tj. farby, piórniki, plastelina itp. - dodaje.

Jeżeli ktoś posiada w domu elementy wyprawki szkolnej, rzeczy w dobrym stanie, pełne komplety może również podzielić się z potrzebującymi. Rzeczy można przynosić do siedziby Caritas diecezji Radomskiej przy ulicy Kościelnej 5, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Również niektóre radomskie parafie będą u siebie zbierały przybory szkolne. - W wybranych kościołach również odbędą się zbiórki. Wyprawki szkolne skompletowane w parafiach, trafią bezpośrednio do potrzebujących wiernych z danego kościoła – mówi Anna Lis.

W wrześniu w niektórych radomskich szkołach przeprowadzona zostanie akcja „ Podziel się zeszytem” organizowana przez szkolne koła Caritas. - Kierowana jest do rodziców uczniów danej szkoły, którzy zakupili więcej rzeczy niż jest potrzebne. Apelujemy, aby oddawali nadmiar uczniom potrzebującym pomocy – dodaje.

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka.cozadzien@op.pl)/fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy