Podsumowanie rekrutacji na UTH

Podsumowanie rekrutacji na UTH
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

W czwartek (15 września) zakończyła się rekrutacja na studia stacjonarne. Jednak, jak mówi rektor uczelni Zbigniew Łukasik, ten termin zostanie przedłużony. - Słyszymy od kandydatów, że nie wszyscy zdążyli złożyć dokumenty, dlatego prawdopodobnie przedłużymy termin ich przyjmowania do końca września - zaznacza  rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. 

W zbliżającym się roku akademickim najbardziej oblegane wydziały to: Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych, Wydział Filologiczno- Pedagogiczny, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej. - Podobnie, jak w ubiegłym roku, przyjęliśmy około półtora tysiąca studentów na studia stacjonarne. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszy się fizjoterapia i pielęgniarstwo. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest prawo. W tym roku rozpocznie tam naukę 70 studentów. Także na dziennikarstwie wzrosła liczba studentów - wylicza Zbigniew Łukasik.

Nie udało się uruchomić medycyny i kierunku wokalno-aktorskiego. - Kierunek wokalno-aktorski nie został uruchomiony dlatego, że zbyt późno złożyliśmy dokumenty i Polska Komisja Akredytacyjna nie zdążyła tego zaopiniować, natomiast jeśli chodzi o medycynę mamy już pozytywna opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej, natomiast w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy opinii od Ministerstwa Zdrowia – tłumaczy rektor. 

Ze względu na niewystarczającą liczbę kandydatów w tym roku nie zostały uruchomiane kierunki: zielone technologie, elektronika i telekomunikacja, filologia polska, kulturoznawstwo europejskie i towaroznawstwo.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy